پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرمایه‌گذار کهنه‌کار کهگیلویه و بویراحمدی در نشستی با فرمانده ارشد سپاه فتح این استان گفت: دیگر خسته شدم نمی‌دانم دردم را به کی بگویم؛ راهی را که سال‌ها برای آن زحمت کشیدم یک کارشناس مریضو مغرور در یک اداره، یک شبه به باد فنا داد و کارخانه‌ام را تعطیل کردند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، عظیم شفیع‌نژاد از اولین سرمایه‌گذاران بومی استان کهگیلویه و بویراحمد شب گذشته در یک شام کاری با فرمانده جوان سپاه فتح این استان فرصت پیدا کرد تا حرف‌هایش را بی‌پرده و با لهجه شیرین لری با این مقام غیردولتی در میان بگذارد.

او گفت که برای احداث یک کارخانه، بعد از سال‌ها دوندگی، همه مجوزات لازم را گرفتم اما یک کارشناس مغرور و لجوج، جلوی کارم را گرفته و می‌گوید زمینی که به شما واگذار شده در حریم رودخانه هست.

این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه اکنون کارخانه‌ام را تعطیل کردند، افزود: من همه سرمایه‌ام را به کار تولید و ایجاد اشتغال آوردم و یک ریال هم تسهیلات نگرفتم، یکی به من بگوید جرم من چیست و مجازات چه کاری را می‌کشم؟

آیا جرم من این است که صدها کارگر را نان می‌دهم؟

شفیع‌نژاد گفت: آقای فرمانده من بی‌پرده به شما می‌گویم دود اختلاف بین دستگاه قضایی و مدیران اجرایی به چشم من کارآفرین می‌رود.

اگر فردی یا سرمایه‌گذاری خلافی کرده است او را مجازات کنید اما نباید استرس را به جان همه بیندازید! کار اقتصادی، آرامش می‌خواهد نه ترس و لرز؟ کارگر ما باید احساس امنیت و آرامش کند هر جا هم مجرمی هست با او برخورد کنید.

این سرمایه‌گذار بومی تأکید کرد: واقعیت آن است که تحریم‌ها را آمریکا درست نکرده و ما خودمان، خودمان را تحریم کردیم! این شرایط بد را کارهای نسنجیده مدیران در همه بخش‌ها به وجود آوردند، نه آمریکا.

وی با بیان اینکه فرهنگ قومی و عشیره‌ای به خودی خود بد نیست، اضافه کرد: در همین فرهنگ، چه نخبه‌هایی که در سیاست و اقتصاد سربلند هستند و در کشور می‌درخشند لذا باید مشکلاتی که در همین استان با عملکرد مدیران به وجود آمده به دست همین مردم و افسر کاربلدی چون شما حل شود.

شفیع‌نژاد توضیح داد: من به شخصه وقتی خودروی سپاه را می‌بینم، احساس آرامش می‌کنم و سپاه را متعلق به همه می‌دانم نه یک گروه و باند خاصی؛ امروز هم به شدت انتظار دارم که به مشکلات بخش خصوصی ورود کند و پشتیبان ما باشد.

وی خواستار شناسایی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران واقعی شد و گفت: این افراد را بشناسید و از آنها واقعا حمایت کنید.

شفیع‌نژاد یادآور شد: کسی که همه سرمایه‌اش را به حوزه اشتغال و تولید می‌آورد شاید دنبال سود و درآمدزایی هم باشد اما حداقل چند کارگر را صاحب کار می‌کند لذا دشمن نظام و انقلاب نیست و خود من به شخصه در راه این نظام، جان هم می‌دهم اما انتظار دارم که فضا را برای کار کردن، تسهیل کنید.

بعد از پایان صحبت‌های این کارآفرین، سردار خرمدل با تأیید حرف‌های او گفت که من می‌بینم سرمایه‌گذاری از تبریز با هدف کار می‌آید اما وقتی عدم همکاری‌ها را می‌بیند، می‌رود! یک سرمایه‌گذار سال‌ها می‌دود، یک کارشناس به هر دلیلی همه زحمات او را بر باد می‌دهد در حالی که باید اصل بر حمایت از حوزه سرمایه‌گذاری باشد.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد دستور تشکیل یک جلسه برای رسیدگی به مشکلات این سرمایه‌گذار و دغدغه‌های موردی دیگر فعالین بخش خصوصی را صادر کرد.

انتهای پیام/ک-ب