پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال جاری ۴۳ مرکز ترک اعتیاد، داروی مخدر دریافت کرده‌اند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان؛ دکتر امام بخش قائدی افزود: به این منظور ۳۳۰ بار دارو در مراکز ترک اعتیاد توزیع شده و ۴۲ مورد توزیع نیز در بیمارستان‌های استان صورت گرفته و برای پیگیری عملکرد این مراکز ۴۰۶ بازرسی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سالجاری ۴۹۱ بیمار از این معاونت داروی مخدر دریافت کرده‌اند، عنوان کرد: معرفی ۴۱ بیمار به کمیسیون پزشکی، بازدید از ۲۴۸ بیمار سرطانی و صعب العلاج، ۳۳ مورد بازرسی از بیمارستان‌ها، ۸۷ مورد تشکیل پرونده بیماران صعب العلاج و سرطانی، ۱۸ مورد سفارش دارو، ۱۲ بار انبارگردانی، تشکیل پرونده برای مرکز جدیدالتاسیس اندیشه گچساران،۱۸ مورد سفارش دارو از شرکت های پخش، ۱ مورد امحاءبرگه‌ها و تشکیل پرونده برای ۵۴ بیمار فوتی از جمله عملکرد این معاونت در ۱۰ ماهه گذشته سال جاری بوده است.

دکتر قائدی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته پرونده بیماران سرطانی در کمیسیون پزشکی معاونت درمان بررسی می‌شد، ادامه داد: امسال جلسات این کمیسیون با هدف تامین رفاه حال بیماران در خود معاونت غذا و دارو برگزار می شود.

وی با یادآوری اینکه در سنوات گذشته بیماران سرطانی گچساران در واحد شهرستان بویراحمد دارو دریافت می‌کردند، افزود: در سال جاری تامین داروی این بیماران به شبکه بهداشت  و واحد غذا و داروی گچساران واگذار شد.

دکتر قائدی در پایان خاطر نشان کرد: ثبت درخواست دارو به صورت الکترونیکی و از طریق سیستم آیداتیس که در سال های گذشته به شکل دستی و کاغذی انجام می‌گرفت از دیگر موفقیت های معاونت غذا و دارو بوده که با تلاش این معاونت سرعت و کارایی نرم افراز مخدر بیشتر شده است.

انتهای پیام/د