پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بدون آنکه تفاوت معنادار برگزاری آیین معارفه فرمانداران دو شهرستان کهگیلویه و گچساران را بپذیرد، آن را به بیکاری مردم نسبت داد و گفت: برخی مناطق چون شغل کمتری هست بیشتر با سیاست و حواشی آن سرگرم می شوند؛ او گفت که دوز سیاست در کهگیلویه بالاست و راهی جز این نبود؛ احمدی افزود که گچساران نفت دارد و مردم درگیر مسائل سیاسی نمی شوند؛ او همچنین گفت که برخی قلم به دستان بیخودی ذهن مردم را مشوش می کنند او این را هم گفت که نمی خواست به معارفه گچساران برود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، اگر چه نشست خبری استاندار کهگیلویه و بویراحمد محدود به سوالات دهه فجری بود اما موضوع برگزاری یواشکی معارفه فرماندار کهگیلویه و تفاوت معنادار آن با معارفه شلوغ فرماندار گچساران، از تیغ تیز نقدها نگذشت و هم معاون سیاسی استاندار و هم خود او به این موضوع پاسخ دادند.

ابتدا محمدکاظم نظری گفت که من تعجب می کنم برخی تودیع یک فرماندار را به بی احترامی به مردم عزیز کهگیلویه نسبت می دهند در حالی که فرماندار نماینده دولت است نه مردم و قطعا هیچ دولتی نمی خواهد به نماینده خود بی احترامی کند.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: حواشی در برخی مناطق استان بالاست و تغییر فرماندار و حتی یک بخشدار هم در این مناطق سخت است اما در شهرستان دیگری این کار راحت تر است لذا هیچ بی احترامی به مردم نشده است.

وی ادامه داد: در کهگیلویه به دلیل همین حساسیت ها و حاشیه ها، یک مراسم موقت برگزار کردیم و قرار بود بعدا مراسم شایسته ودر شان این شهرستان برگزار شود که دوستان نپذیرفتند و نشد.

وی دلیل برگزاری آیین تودیع و معارفه فرماندار کهگیلویه را به شکل یک جلسه چند نفره و ساده، اختلاف سلیقه ها و حاشیه ها دانست و گفت که بی انصافی است این اختلاف سلیقه را به مردم عزیز کهگیلویه نسبت دهیم.

بعد از او، استاندار کهگیلویه و بویراحمد شخصا به این موضوع ورود کرد و گفت که همه فرمانداران ما چه آنهایی که حکم دارند چه آنهایی که سرپرست هستند، نمایندگان دولت هستند و مورد احترام ما هستند؛ همه فرمانداران ما به یک نسبت از فرصت هایی که در وزارت کشور و استانداری هست، بهره مند هستند و از دید من هیچ تفاوتی بین آنها نیست.

علی محمد احمدی افزود: واقعیت این است که دوز سیاست در برخی مناطق ما بالاتر است؛ در گچساران بخاطر منابع نفتی و ارتباطاتی که با جنوب کشور دارند، درگیر مسائل سیاسی نمی شوند، حتی در یاسوج هم همین طور است اما در کهگیلویه شغل کم هست و زیاد درگیر سیاست و حواشی آن می شوتد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هیچ نگاه متفاوتی به فرماندارانم ندارم، ادامه داد: اگر در کهگیلویه شغل و کار بیشتر باشد، کمتر وارد جزئیات و این بحث های فرسایشی می شوند.

وی گفت که عرف بر این است که معارفه فرمانداران مرکز استان و احیانا شهرهای بزرگ را می روم و هرگز هم قرار نبود به گچساران بروم اما از ۱۰ روز پیش معاون وزیر برنامه سفر به گچساران را داشت و قول دادم که با او گجساران عروم، آن موقع هم معارفه ای قرار نبود در این روز برگزار شود اما این سفر و این معارفه همزمان شدند و حضور یافتم.

احمدی گفت؛ ابتدا هم قرار بود من به پروژه ها بروم و معاونم در معارفه حضور یابد اما دیگر شد و حالا که فرماندار فامیل ها و طایفه خود را به نشست آورد و شلوغ شد، مشکلی از ما حل می شود؟ مهم این است که نگاه ما به همه فرمانداران استان، یکسان است.

وی توضیح داد: برخی قلم به دستان که موقعیت ها را درک نمی کنند، فکر مردم را درگیر این مسائل می کنند که این به فهم و شعور سیاسی این قلم به دستان بر می گردد نه خود مردم چرا که به همان اندازه که مردم یاسوج و گچساران عزیزند، مردم دهدشت و سی سخت و بهمئی و… هم عزیز و محترم هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد؛ من خوشحال می شوم که شما خبرنگاران و دیگر افراد دغدغه پروژه های کلان کهگیلویه را داشته باشید نه این مسائل را چرا که در این شرایط ما به بیش از  نحوه معارفه فرمانداران به این دغدغه ها نیاز داریم.

انتهای پیام/ بنام- ک