پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دارا کریمی‌نژاد فرماندار لنده با مردم بخش موگرمون لنده دیدار کرد و در جمع آنها اظهارات و کنایه های تندی به برخی از افراد داشت.

به گزارش ریواس جنوب، کریمی نژاد با انتقاد از برخی از مالکان زمین در موگرمون گفت: بخش موگرمون ظرفیت بسیار زیادی در حوزه گردشگری دارد، اما باید سوال شود که چرا در این زمینه رشد نداشته ایم.
وی گفت: یکی از مشکلاتی که بخش موگرمون دارد افرادی هستند که هر جا بخواهد کاری صورت گیرد قد علم می کنند و کارشکنی می کنند، که گاها این افراد ساکن مارگون نیستند.
وی گفت: اگر جایی کاری بخواهد صورت گیرد می گویند که این زمین ها مال چندین سال پبش اجداد ما بودند و نه خودشان کار می کنند نه می گذارند دولت کار کند.
وی به ظرفیت گردشگری موگرمون تاکید کرد گفت: برخی معتقدند که باید زیر ساخت ها و جاده درست شود اما باید گفت که اولین لازمه پیشرفت در حوزه ی گردشگری داشتن مولفه فرهنگ است.
کریمی نژاد گفت: اگر فرهنگ را ارتقا دهیم خود به خود با امدن گردشگران به این منطقه فشار بر مسولان برای اجرای زیرساخت ها و جاده ها نیز فراهم می شود.

فرماندار لنده در بخش دیگری از اظهارات خود با کنایه به ادعاهای نماینده کهگیلویه بزرگ در زمینه ی جذب برخی از اعتبارات و خدمات گفت: دقت کنید که کارهایی که این روزها انجام می‌گیرد کارهای دولت است، دولت پای کار است و مصوبات دولت است.
کریمی نژاد افزود: یکی از کارهای خوب انقلاب این است که تفکیک قوا صورت گرفت، اگر این روزها می‌بیند که اصل تفکیک قوا به خوبی رعایت نمی‌شودبه این علت است که من فرماندار به جای اینکه کار اجرایی انجام بدهم در کار قوه مقننه دخالت می‌کنم یا قوه مقننه که کارش قانون گذاری و نظارت است در کار قوه مجریه دخالت کند. که این یک توهین است.

کریمی نژاد تاکید کرد: ما علمکی که صدقه آقای زنگنه باشد نمی‌خواهیم، ما یک سوم نفت را برای کل استان کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهیم،یک سوم نفت حق استان ما است از زیلایی بگیر تا اروه، یک سوم نفت را برای کل استان کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهیم.

وی با طرح سوالی گفت: چرا اعتبارات نفت یک شهرستان ۱۴۰ میلیارد تومان باشد و شهرستان دیگری نداشته باشد؟چرا سهم ما از حقآبه مارون داده نمی‌شود؟
فرماندار لنده گفت: ما برای شهرستان لنده ۱۰ میلی متر مکعب می‌خواهیم،این را در قانون بیاورید ببیند که چه پولی می‌شود.

وی گفت: حقوق مردم را باید با قانون گذاری بدهیم، وظیفه استاندار و فرماندار کار اجرایی است و یکی از نعمات انقلاب، مطالبه گری است و نباید در کار همدیگر دخالت کنیم و اصل تفکیک قوا را باید مدنظر قرار دهیم.

فرماندار لنده افزود: شهرستان لنده دومین شهرستان پایلوت برای رفع محرومیت زدایی انتخاب شده و این شهرستان در مدار توسعه قرار گرفته است.
وی با انتقاد از افرادی که حواشی ایجاد می کنند تاکید داشت: ای کسانی که فقط بلد هستید نق بزنید بدانید که سه بار شورای اداری استان در شهرستان لنده تشکیل شده و چنین چیزی سابقه نداشته است و همه دست به دست هم دهیم برای توسعه این شهرستان.
کریمی نژاد گفت: در طول این دو سال بهترین تعامل را برقرار کردیم و شایعه و حواشی نپرداختیم و اعتنا نکردیم گرچه گاهی هم نیش ها را می شنیدیم اما بخاطر توسعه شهرستان سکوت کردیم.