پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، تقاطع سه سطحی رحمت- امیرکبیر – مطهری، به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی جنوب کشور، در شیراز افتتاح شد.

 

 به گزارش ریواس جنوب، به تقل از ایسنا، شهردار شیراز دوشنبه ۲۱ بهمن در آیین افتتاح تقاطع سه سطحی شهدای کشن که با حضور  اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، گفت: تفاطع شهدای کشن به طول مجموعه ۵ هزار و ۵۳۰ متر احداث شده است و مسیر دسترسی به کمربندی، بلوار رحمت، امیر کبیر، مطهری جنوبی و خیابان میثم را برای شهروندان فراهم می کند.

حیدر اسکندرپور با تصریح بر اینکه این طرح شامل ۹ رمپ و ۷۲ ستون است و ۶۸ هزار متر مکعب بتن‌ریزی شده است، افزود: برای ساخت این تقاطع ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است .

وی یادآور شد: تقاطع شهدای کشن که بزرگترین طرح تقاطع سه سطحی جنوب کشور است، جنوب شیراز را به شمال و شرق کلان شهر متصل می‌کند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، همچنین با حضور اسحاق جهانگیری تقاطع غیر همسطح شهدای انقلاب شیرازبه بهره‌برداری رسید.

حیدر اسکندپور، شهردار شیراز در حاشیه بهره‌برداری از این پروه نیز گفت: تقاطع غیر همسطح شهدای انقلاب (جوادیه) به طول ۶ کیلومتر و با هزینه اجرا و تملک ۶۰ میلیارد تومان در راستای تکمیل بزرگراه کوهسار مهدی عج و رینگ پیرامونی شهر شیراز انجام شده است.

وی افزود: در پروژه تقاطع غیرهمسطح جوادیه بیش از یک هزار و ۴۶۸ تن آرماتوربندی، ۵۹ هزار متر مربع آسفالت، ۴۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع قالب بندی،۲۱ هزار و ۸۰۰ مترمکعب بتن ریزی و بالغ بر ۶۳ هزار مترمربع عملیات زیرسازی، ۱۵۷ هزار مترمکعب خاکریزی، ۳۰ هزار مترمکعب پی کنی و خاکبرداری و ۲۸۱ تن گاردریل انجام شده است.

اسکندپور ادامه داد: همچنین با احداث این پروژه در حدود ۴ هکتار درختکاری به فضای سبز شهری کلانشهر شیراز افزوده شده است.

به گزارش ایسنا، تقاطع غیر همسطح شهدای انقلاب که در آن آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا به کار رفته است، نقش مهمی در توزیع ترافیک در جاده‌های شمال غربی شیراز به ویژه بزرگراه‌های کمربندی و بلوار‌های آیت‌الله محلاتی، دکتر حسابی و صنایع دارد.

انتهای پیام/ سولماز حسینی