پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر حوادث و فوریت ‌ های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اورژانس فارس در ۱۰ ماه منتهی به پایان دیماه امسال بیش از ۱۹۴ هزار ماموریت انجام داده که بیش از ۴۰ هزار مورد آن تصادفات رانندگی بوده است.

 

به گزارش ریواس جنوب، به نقل از ایسنا فارس، محمدجواد مرادیان سه شنبه ۲۳ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: طی ۱۰ ماه منتهی به پایان دیماه امسال، ۵۶۰ هزار و ۳۱۸ مورد تماس با مرکز اورژانس فارس برقرار شده که از این ۱۹۴ هزار و ۲۴۷ مورد نیازمند اعزام امدادگران به محل بوده است.

 

وی با بیان اینکه از کل ماموریت‌های اجرایی شده توسط اورژانس فارس ۴۰ هزار و ۲۵۶ مورد تصادف بوده است؛ گفت: آمار اعزام ماموریت ‌ های تصادف جاده‌ای اورژانس طی این مدت در فارس افزایش داشته است.

 

مرادیان ادامه داد: بیشترین ماموریت ‌ های تصادفی در محورهای مواصلاتی استان به ترتیب مربوط به جاده شیراز اصفهان، شیراز فسا بندرعباس و شیراز کازرون بوده است.

 

رئیس اورژانس فارس با یادآوری اینکه ۲۱ درصد ماموریت‌های اجرا شده در ۱۰ ماه گذشته، مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، گفت: ۵۴ درصد ماموریت‌ها غیر تصادفی، ۱۲ درصد بیماری‌های قلبی و ۱۲ درصد بیماری های تنفسی و انواع مسمومیت ‌ ها بوده است.

 

او با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، با هدف جلوگیری از ایجاد مزاحمت تلفنی برای اورژانس، از ثبت ۸۷ هزار و ۵۱۳ تماس مزاحمت تلفنی در سامانه اورژانس، طی ۱۰ ماهه ابتدایی امسال خبر داد که نسبت به سال گذشته، ۲۲ درصد افزایش یافته است.

 

مرادیان با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ استان فارس در تمام ساعات شبانه روز آماده ارایه خدمت به بیماران و مصدومان است اضافه کرد: اورژانس هوایی فارس نیز در طی ۱۰ماه امسال با انجام ۸۶ سورتی پرواز توانسته تعداد قابل توجهی از بیماران را به مراکز درمانی انتقال دهد.

انتهای پیام/سولماز حسینی