پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سه روز آینده با کاهش شدید دمای هوا شاهد یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی منازل و ساختمان ها خواهیم بود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد طهمورث گودرزی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به هشدار هواشناسی استان در رابطه با کاهش دما در شهرهای سردسیری استان به ۶تا ۸درجه زیر صفر طی سه روز آینده اظهار کرد: شهروندان با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به عایق کردن کنتور و تاسیسات آبی خود اقدام کنند
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یخ زدگی لوله و تاسیسات آبی که در فضای روباز قرار گرفته‌اند بسیار بیشتر است.

وی با بیان اینکه بیشترین موارد یخ‌زدگی تاسیسات مربوط به کنتور و لوله‌های آب روباز منازل است، بیان کرد: این موضوع با رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان قابل پیشگیری است.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد عایق‌بندی کنتور و تاسیسات آبی به وسیله پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی را بهترین راه حل برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی دانست و خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و تاسیسات آب باید در فضای بسته و حفاظ مناسب استفاده کرد.

گودرزی تصریح کرد: در صورت یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی به هیچ وجه نباید از حرارت مستقیم استفاده کرد چرا که باعث ترکیدگی کنتور و تاسیسات می‌شود و مشکلات مضاعفی به وجود می‌آید.

وی اضافه کرد: در صورت بروز یخ زدگی در تاسیسات و کنتورهای آب از حرارت غیرمستقیم استفاده شود.

انتهای پیام/ د