پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد در آیین افتتاح نمایندگی منابع آب شهرستان باشت گفت:۱۹۰فقره پروانه برداشت آب های سطحی در شهرستان باشت صادر شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی داوودی مهر متوسط سالانه بارندگی در شهر باشت را ۷۰۰ میلی متر ذکر کرد و گفت: تاکنون ۱۹۰فقره پروانه برداشت آب های سطحی در این شهرستان صادر شده است.

وی اظهار داشت: شهرستان باشت۵۲۷ حلقه چاه آب دارد که از این تعداد ۹۰ حلقه چاه آب غیرمجاز است.

داودی مهر، تعیین پهنا، بستر و حریم انهار طبیعی و کانالهای عمومی و رودخانه ها، تعیین میزان منابع آب سطحی و زیر زمینی، تخصیص و اجازه بهره برداری از منابع آب عمومی برای مصارف کشاورزی شرب و … را از مهمترین وظایف این نمایندگی ذکر کرد.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اظهار داشت: با آغاز به کار این نمایندگی، علاوه بر سرعت بخشی در رسیدگی به درخواست های مراجعه کنندگان به ویژه کشاورزان ، از تردد اهالی باشت به شهرستان گچساران برای پیگیری درخواست های خود و مشکلات موجود جلوگیری می شود.

در ادامه، فرماندار شهرستان باشت، در این آیین خواستار آغاز به کار سازمان های دولتی در این شهرستان شد و افزود: یکی از مهمترین مشکلات این شهرستان مستقر نبودن سازمان های دولتی است بطوری که هنوز ۷ اداره در این شهرستان فعال نیست.

وی ادامه داد: با پیگیری صورت گرفته نمایندگی اداره امور آب در این شهرستان راه اندازی شد.

حسینی گفت: هم اکنون این فضای اداری در مکانی به زیربنای ۲۵۰ مترمربع و با سه نیرو فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده است.

انتهای پیام/ د