پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای اسلامی فارس با انتقاد از برخی نمایندگان که در پی تضعیف جایگاه شوراهای کشور هستند، بقای نظام را وابسته به رضایت مردم و نمایندگان آنها در نهادهای مختلف دانست.

 به گزارش ریواس جنوب، «علی خرمی» پیش از ظهر امروز پنجشنبه در سیزدهمین اجلاس شورای اسلامی استان فارس، با اشاره به اینکه زمزمه‌هایی از سوی چند نماینده‌ی مجلس در خصوص انحلال شوراها به گوش می‌رسد، تأکید کرد: به اعتقاد من این نمایندگانی که به دنبال تضعیف نهادهای مردمی هستند خود باید کنار بروند نه شورایی که ۹ اصل قانون اساسی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: مطمئناً حکومت جمهوری اسلامی بدون پشتوانه‌ی مردم نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد و در هر زمینه‌ای اگر حضور مردم کمرنگ باشد مطمئناً مملکت دچار آسیب جدی می‌شود.

رئیس شورای اسلامی فارس ادامه داد: اگر مردم ما همچنان با صبر و استقامت این همه سختی و گرفتاری را که کمر قشر عظیمی از آنها را خم کرده، تحمل می‌کنند، صرفاً به واسطه‌ی دفاع از ارزش‌ها و اعتقادی است که نسبت به نظام و آرمان‌های امام راحل دارند.

خرمی با تأکید بر این باور که راه نجات مردم در شرایط فعلی، از مسیر نمایندگان مردم می‌گذرد، بیان داشت: من به عنوان یک عضو کوچک خانواده‌ی شورایی فارس، معتقدم که مجلس شورای اسلامی می‌تواند با تکیه بر اقبال عمومی جامعه، به باز کردن گره‌های زندگی مردم کمک شایانی بکند.

وی اذعان کرد: باید اعتراف کنیم که کشور در شرایط اقتصادی وخیمی قرار دارد، وضعیت فعلی کشور را می‌توانیم بحرانی توصیف کنیم؛ بخش گسترده‌ای از مردم در فلاکت و سختی زندگی می‌کنند و حقیقت آن است که این وضعیت، به هیچ عنوان شایسته‌ی مردم شریف ایران زمین نیست.

رئیس شورای اسلامی فارس با بیان اینکه توقع از نمایندگانی که با نگرش متفاوت مردم و به‌صورت لیستی وارد مجلس دهم شده‌اند، بیشتر از سایر مجالس است، افزود: البته باید بگوییم خوشبختانه حضور نمایندگان قدرتمندی همچون آقای دکتر پارسایی که با چهره‌ی ملی خود توانسته تلاش‌های بسیار خوبی برای دفاع از حقوق مردم و پیگیری مطالبات آنها انجام دهد، همچنان امیدها را نسبت به مجلس دهم زنده نگه داشته است.

خرمی خطاب به نماینده اول مردم شریف شیراز در مجلس گفت: شما سرآمد نمایندگانی هستید که حرف دل مردم را می‌زنند و صادقانه و شجاعانه مشکلات و گرفتاری‌های پرشمار مردم مظلوم را پیگیری می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی فارس همچنین تلاش‌های این نماینده مجلس و همکاران او را در جریان انتخاب یک چهره‌ی متخصص و بومی برای استانداری فارس تأثیرگذار و قابل تقدیر دانست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شورای اسلامی فارس با تولیت قریب به ۸ هزار و پانصد عضو شورای اسلامی شهر و روستای در استان، بزرگترین تشکل شورایی کشور محسوب می‌شود و ما در راستای منافع و مصالح مردم آماده‌ی همراهی و همکاری با نمایندگان استان در مجلس هستیم.

انتهای پیام/ سجاد بنام