پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بزرگ‌ترین پروژه فنی و حرفه‌ای کشور در نوع خود در پیشانی شهر چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۱۷ سال است که همانند زخمی روی دل مردم سنگینی می‌کند و راه و شهرسازی با وجود تخصیص ۱۰۰ درصدی این پروژه باز هم برای تکمیل آن به دنبال اعتبار است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، فرج‌الله راد در نشستی به ریاست جعفر گوهرگانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پروژه‌ای گفت که از سال ۸۰ تاکنون، نیمه‌کاره است و نه تنها آن را تکمیل نکردند بلکه می‌خواهند آن را تصاحب هم کنند.

پروژه نیمه کاره فنی و حرفه ای

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: کارفرما و مجری این پروژه اداره‌کل راه و شهرسازی است که تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: فنی حرفه‌ای بهره‌بردار این طرح است و می‌توانیم فرمانداری چرام را هم در این ساختمان جا بدهیم اما اینکه بخواهند آن را به فرمانداری بدهند، ممکن نیست چرا که فنی حرفه‌ای به این ساختمان نیاز دارد.

راد با تأکید بر ضرورت اتمام هر چه سریعتر این پروژه گفت: انتظار ما این است در کنار ساختمان اداری، حداقل ۲ تا از کارگاه‌های آموزشی این مرکز نیز تا تابستان آماده شود.

در ادامه، جعفر گوهرگانی از معاون راه و شهرسازی توضیح خواست که او با تأیید این موضوع گفت که برای تکمیل این پروژه مشکل اعتباری داریم اما پروژه در حال کار است و تعطیل نیست.

محمد راستا افزود: تاکنون ۳.۵ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده و ۲.۵ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آن نیاز داریم.

وی قول داد تا پایان سال مالی، ساختمان اداری این پروژه به اتمام برسد.

در ادامه، معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۷ سال است که این پروژه شروع شده است اما هنوز تکمیل نشده است گفت: به هیچ عنوان این بهانه‌ها را کسی از ما نمی‌پذیرد.

جعفر گوهرگانی افزود: این پروژه در پیشانی شهر چرام است و باید هر چه سریعتر از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی تکمیل شود.

نکته جالب در مورد این پروژه ۱۷ ساله این است که تخصیص‌های اعتباری آن هم ۱۰۰ درصدی بوده ولی با این وجود نیز اداره‌کل راه و شهرسازی در اتمام آن عاجز بوده است.

فنی و حرفه‌ای چرام در حال حاضر از فضاهای آموزشی آموزش و پرورش استفاده می‌کند و اتمام این پروژه می‌تواند به فضای مهارت‌آموزی و اشتغال کمک کند.

مدیران شهرستانی، فرماندار چرام و نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی لازم است تا این حد بی‌تفاوت نباشند و اگر تاکنون برای جذب اعتبار و گرفتن تخصیص کوتاهی‌هایی بوده است اکنون که اعتبار آمده است، با نظارت و پیگیری این پروژه راهم در فاز اداری و هم فاز آموزشی و کارگاهی تکمیل کنند و تحویل فنی و حرفه‌ای و مردم دهند.

انتهای پیام/بنام-ک