پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر امور گردشگری و زیارتی شهرداری شیراز با اشاره به حضور شهرداری شیراز در نمایشگاه گردشگری گفت: مذاکراتی در این نمایشگاه برای تقویت برنامه‌های گردشگری انجام شده که از جمله آنها پیگیری برای به کارگیری اتوبوس‌های ۲ طبقه گردشگری است.

به گزارش ریواس جنوب، علی نیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به حضور شهرداری شیراز در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری اظهار داشت: استان‌های فارس، یزد و اصفهان در این نمایشگاه در قالب مثلث طلایی گردشگری معرفی شدند و شهرداری‌های این ۳ شهر نیز حضور داشتند.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری شهرداری شیراز در این نمایشگاه بیش از هزار بروشور، کتابچه و نقشه گردشگری توزیع کرده است، گفت: تلاش شد که از فرصت نمایشگاه برای معرفی گردشگری مذهبی، گردشگری ادبی و معرفی نقاط کمتر شناخته شده شیراز همچنین پروژه‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استفاده شود.

مدیر امور گردشگری و زیارتی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه مذاکراتی در نمایشگاه برای تقویت گردشگری شیراز انجام شد، افزود: این مذاکرات در حوزه‌های مختلف بود که از جمله آنها خرید اتوبوس‌های ۲ طبقه گردشگری بود که تصمیم‌گیری نهایی درباره آن در روزهای آتی انجام می‌شود.

نیری بیان کرد: یکی دیگر از مواردی که در این نمایشگاه بررسی شد، معرفی بیشتر اماکن گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی به چینی‌ها بود که بنا شده این امر از طریق شبکه‌های مختلف و با فیلم و عکس انجام شود.

وی با اشاره به برگزاری رویداد ملی راهنمایان گردشگری به میزبانی شیراز عنوان کرد: این رویداد از ابتدای اسفندماه در شیراز با حضور ۵۰۰ نفر از راهنمایان گردشگری آغاز می‌شود که شهرداری شیراز نیز برنامه‌های متنوعی برای این رویداد دارد.

مدیر امور گردشگری و زیارتی شهرداری شیراز تصریح کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در محور زندیه و عفیف آباد از جمله این برنامه‌ها است علاوه بر آن با همکاری منطقه ۸ شهرداری شیراز المان ویژه‌ای برای نوروز رونمایی می‌شود که با ادای احترام به شهدا همراه است.

انتهای پیام/ سولماز حسینی