پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان فارس تأکید می‌کند که هیچ نیروی حق‌التدریسی خارج از مسیر قانونی برگزاری آزمون، استخدام نشده است.

به گزارش ریواس جنوب، یکی از مخاطبان این پایگاه خبری با ارسال مطلبی مدعی شده است که «اداره‌کل آموزش و پرورش فارس تعدادی از این معلمان را جذب کرده و پس از مدتی به دلایل نامعلوم با حذف برخی از اسامی، تعدادی دیگر را جایگزین کرده است.»

بنا بر ادعای این نیروی حق‌التدریسی، اداره‌کل آموزش و پرورش پاسخگوی اعتراض آنها نیست و به رویه‌ای که وی “پارتی‌بازی” قلمداد کرده، ادامه می‌دهد!

 اما در همین حال وحیدرضا نظام‌الملکی -رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش استان فارس- در گفتگو با «ریواس جنوب» با رد این شائبه، تأکید کرده که تاکنون هیچ فردی از گروه‌های پیش‌دبستانی و نهضتی خارج از مسیر قانونی آزمون استخدامی، جذب نشده است.

وی با بیان اینکه پارتی‌بازی و خلاف قانون هیچ جایی در امور استخدامی آموزش و پرورش ندارد، افزود: البته معلمان و متقاضیان باید بدانند که موضوع استخدام در اختیار آموزش و پرورش نیست؛ بلکه مربوط به سازمان اداری و استخدامی کشور است که یکی از معاونت‌های ریاست جمهوری است؛ ضمن اینکه برگزارکننده آزمون‌ها هم سازمان سنجش است که اعتبار آن برای همه روشن است.

** فعالیت ۲ هزار نیروی حق‌التدریسی در فارس

نظام‌الملکی با بیان اینکه نزدیک به ۲ هزار نفر نیروی حق‌التدریسی شامل پیش‌دبستانی، نهضتی و شرکت خرید خدمات آموزشی در فارس مشغول به فعالیت هستند، تأکید کرد: من با قاطعیت اعلام می‌کنم که از این تعداد حتی یک نفر را پیدا نمی‌کنید که ما به صورت رسمی استخدام کرده باشیم.

این مقام آموزش و پرورش فارس در عین حال تصریح کرد: البته همانطور که به اطلاع عموم رسید، آموزش و پرورش در ۵ سال اخیر هر سال یک آزمون استخدامی برگزار می‌کند و پس از مصاحبه نیروهای مورد نیاز خود را جذب می‌کند که امکان حضور مطابق شرایط اعلام شده برای همه دانش‌آختگان ازجمله نیروهای حق‌التدریسی و افراد خارج از مجموعه به‌صورت برابر فراهم بوده است.

** کد بدهید تا مستندات قانونی را ارائه کنیم

وی با بیان اینکه تعدادی از نیروهای حق‌التدریسی با شرکت در این آزمون توانستند به استخدام آموزش و پرورش درآیند، اضافه کرد: در سراسر استان کمتر از ده نفر از نیروهای پیش‌بستانی و حق‌التدریسی نیز توانستند با موفقیت در این آزمون جذب شوند که این فرصت برای همه برابر بوده و نباید با شائبه‌ی استخدام خارج از آزمون خلط مبحث شود.

به گفته‌ی این مقام آموزش و پرورش هرکسی می‌تواند برای اطمینان در این باره با ارائه‌ی کد فرد مورد نظر، مستندات استخدام قانونی آن نیرو را دریافت کند.

** مصوبه جذب نیروهای پیش‌دبستانی و نهضتی، هنوز ابلاغ نشده است

نظام‌الملکی همچنین در خصوص مصوبه‌ی مجلس در ارتباط با استخدام نیروهای پیش‌دبستانی، یادآور شد: بر اساس یک مصوبه در این زمینه، آموزش و پرورش می‌تواند طی ۵ سال بر حسب نیاز تعدادی از نیروهای پیش‌دبستانی و نهضتی را با شرایط مدنظر خود به استخدام درآورد اما این مصوبه تاکنون از طریق دولت یا روزنامه‌های کثیرالانتشار به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است.

** برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جدید

بنا بر اعلام نظام‌الملکی، پس از تعطیلات نوروز ۹۸ نیز بر اساس ماده ۲۸ قانون مدیریت خدمات کشوری آزمون استخدامی آموزش و پرورش برگزار خواهد شد و بر اساس نیاز و شرایط خاص نیروهای جدیدی جذب خواهد شد.

انتهای پیام/ سجاد بنام