پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از تماس تعدادی از شهروندان چیتابی و ساکنان بخش کبگیان در استان کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر نبود اورژانس ۱۱۵ در این بخش، موضوع را از رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث این استان پیگیری کردیم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، مخاطبان زیادی از بخش کبگیان تماس گرفتند و گفتند که این منطقه با ۳۰ هزار نفر جمعیت از خدمات فوریت‌های پزشکی و اورژانس محروم است.

این افراد به ریواس جنوب گفتند که متأسفانه چون پایگاه اورژانس ۱۱۵ در این منطقه مسقر نیست هر ساله شاهد تلفات زیادی در تصادفات و حوادث هستیم و این خواسته یکی از مطالبات اصلی مردم است.

برای پیگیری این موضوع به سراغ، جلال پورانفرد، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث استان کهگیلویه و بویراحمد رفتیم و این خواسته مردم را با او در میان گذاشتیم.

پورانفرد با تأیید این مشکل در بخش کبگیان و نیاز مبرم به احداث این پایگاه اورژانس گفت: به شدت با کمبود نیرو مواجه هستیم و تنها مانع جدی همین بحث استخدام نیرو است.

وی با بیان اینکه پیگیر جذب نیرو هستیم، توضیح داد: چنانچه این مهم محقق شود، در نیمه اول سال آینده پایگاه اورژانس ۱۱۵ کبگیان راه‌اندازی می‌شود.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و حوادث استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: مشکلی از بابت ساختمان و محل فیزیکی این پایگاه نداریم و منتظر تأمین نیروی مورد نیاز این مرکز هستیم.

انتهای پیام/بنام-ک