پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

غرفه‌های نیکوکاری در حالی در پیاده‌روهای شیراز دایر شده که خود می‌تواند سدّ معبر و نقض حقوق شهروندان محسوب شود.

 به گزارش خبرنگار ریواس جنوب از شیراز، در آستانه‌ی سال نو و مطابق روال هر ساله، کمیته امداد استان فارس در پیاده‌روهای عمومی در خیابان پرترددی همچون زند، تعدادی غرفه‌ی نیکوکاری برپا کرده که احتمالاً خود نقض قوانین شهرداری تلقی می‌شود.

همانگونه که در تصویر ارسالی شهروندان مشخص است این غرفه‌ها بیش از نیمی از فضای عرضی پیاده‌رو را اشغال کرده که در صورت توقف مراجعین، فضای اشغالی بیشتر هم می‌شود.

بر پایه این گزارش، اگرچه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ایتام و نیازمندان اقدامی پسندیده است اما روشن است که این نیت خیر نباید با نقض قوانین یا ایجاد مزاحمت برای عبور و مرور و بی‌توجهی به حقوق شهروندان همراه باشد.

#تکمیلی/

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس با ارسال جوابیه‌ای به ریواس جنوب اعلام کرده که برپایی غرفه‌های کمیته امداد در خیابان زند شیراز با مجوز شهرداری صورت گرفته است.

متن جوابیه کمیته امداد فارس در ادامه عیناً منتشر می‌شود:

کمیته امداد

 پیرو درج مطلبی با عنوان «سد معبر برای کار خیر» در پایگاه خبری ریواس جنوب، به استحضار می‌رساند غرفه‌های برپاشده در خیابان زند مقابل ورودی ساختمان اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس از دهه مبارک فجر تا پایان روز جمعه ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ در راستای ارائه دستاوردهای چهل ساله کمیته امداد استان فارس که یکی از مهمترین آنها ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت و همچنین عرضه مستقیم محصولات تولیدی مددجویان است و همچنین از روز شنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ الی پایان روز جمعه ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ در راستای جشن نیکوکاری به منظور جذب حامی برای ایتام و محسنین و همچنین جمع‌آوری کمک‌های مردمی به ایتام و نیازمندان با اخذ دو مجوز جداگانه از شهرداری منطقه یک شیراز دایر گردیده است.

اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس

به گزارش ریواس جنوب، اگرچه بنا بر توضیحات روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس مسؤولیتی متوجه این اداره‌کل نیست اما انتظار می‌رود شهرداری به جای صدور مجوزها از محل فضاهای عمومی و حقوق شهروندان، برای ساماندهی غرفه‌ها در سطح شهر چاره‌ای بهتر و ساختارمند بیاندیشد.

انتهای پیام/ سجاد بنام