پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس از کش و قوس‌های چند روزه در ماجرای جنجال‌برانگیز کنسرت «حمید حامی» در شیراز، معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس از ممنوع‌الفعالیت شدن این خواننده جوان تا بررسی‌های بیشتر خبر داد.

 به گزارش ریواس جنوب، ماجرا به کنسرت چند روز پیشِ حمید حامی در تالار حافظ شیراز بر می‌گردد؛ در این کنسرت برای چند ثانیه تصویری نامتعارف از نیم‌تنه‌ی بالای یک زن رقاص بر روی پرده نمایشِ پشت سر خواننده پخش شد.

این تصاویر برای برخی کاربران فضای مجازی کافی بود تا فیلم‌هایی تحت عنوان «پخش تصاویر مستهجن در کنسرت شیراز» را دست به دست کنند.

* مقصر کیست؟

قوت گرفتن حواشی و جنجال‌ها در این باره، واکنش‌های زیادی را در پی داشت؛ برخی توپ را در زمین خواننده انداخته‌اند، برخی تهیه‌کننده و برخی حتی نهادهای متولی فرهنگ و هنر را مسؤول دانسته‌اند. حتی شائبه‌ی دسیسه نیز در این ماجرا مطرح شد.

«محسن رجب‌پور»، تهیه‌کننده موسیقی و نماینده مجمع صنفی ناشران موسیقی تأکید کرده که مسؤولیت پخش یک فیلم یا تصویر نامناسب در کنسرت، متوجه خواننده نیست.

* واکنش فرهنگ و ارشاد فارس

اما در همین حال، «مهدی رنجبر» معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز ضمن محکوم کردن این پخش تصاویر نامتعارف، از ممنوع‌الفعالیت شدن حمید حامی در این استان خبر داد.

او در عین حال تأکید کرده که فرهن گ ارشاد فارس اجازه‌ی سوءاستفاده و حاشیه‌سازی از طریق بزرگ‌نمایی موضوع را نمی‌دهد.

در بیانیه‌ای که فرهنگ و ارشاد فارس به نقل از مهدی رنجبر در اختیار «ریواس جنوب» قرار داده، آمده است:

 اکنون که چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را با شکوهی بیش از پیش جشن گرفتیم، برخی در تلاشند تا این جشن ملی را با ایجاد حواشی نامرتبط و بزرگ نمایی برخی اتفاقات به تلخی بکشانند.

اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای شادابی و نشاط بیش از پیش جامعه به ویژه در روزهایی که مشکلات اقتصادی فشارهای زیادی را بر جامعه تحمیل کرده است، تلاش دارد تا با اجرای برنامه های شاد و مفرحی، روحیه شادابی و نشاط را در جامعه زنده نگه دارد. از این رو پس از بازبینی ها و بررسی های اولیه، مجوز اجرای این گونه برنامه ها را صادر می کند.

در تمام مراحل از آغاز صدور مجوز تا انتها، این اداره کل به ویژه بخش فرهنگی هنری و حراست، با دغدغه و حساسیت فراوان تلاش دارند تا برنامه ها بدون هیچ گونه مشکلی برگزار شوند و مردم بتوانند از آن ها استفاده کنند.

مدیریت حوزه فرهنگ و هنر استان ادب پرور فارس نخواهد گذاشت تا برخی با سوءاستفاده از موقعیت، برنامه ها را با حاشیه سازی های غیرمرتبط و خارج از هنجارهای فرهنگی و هنری جامعه، به حاشیه ببرند.

در اجرای کنسرت حمید حامی در سانس اول به محض مشاهده پخش یک تصویر نامتعارف، این اداره کل سریعاً ضمن تذکر لازم از ادامه و تکرار آن جلوگیری کرد.

لذا شایسته نیست برخی با دیدن یک حاشیه، که با واکنش سریع و به موقع حراست این اداره کل بدون ایجاد تشنج و با آرامش تمام، از ادامه آن جلوگیری شده است، با بزرگ نمایی آن، موجبات تکدر خاطر دیگران شوند.

این اداره کل ضمن محکوم کردن این حرکت، به مردم شریف و شهیدپرور شیراز و استان فارس، این اطمینان را می دهد که با پیگیری و بررسی های لازم، با عوامل فنی، اتاق انفورماتیک و برگزار کننده، برخورد قانونی انجام شده و تذکرات لازم نیز به خواننده و گروه اجرایی ابلاغ گردیده است و مجوز هیچ اجرایی برای این گروه تا اطلاع ثانوی در استان فارس صادر نخواهد شد.

انتهای پیام/ سجاد بنام