پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یکی از مراجعین به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج از وجود باندی متشکل از برخی کارکنان این بیمارستان خبر داده که گفته می‌شود برای چند بیمارستان خصوصی در شیراز، بازاریابی و دلالی می‌کنند؛ ادعایی که اگر چه مدارک محکمی برای اثبات آن هست اما اگر به صورت رسمی تأیید شود، حاکی از بیمار بودن سیستم بهداشت و درمان و نگاه “دکانی” به این بخش مهم در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

بیمارستانشهید بهشتی یاسوج

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، فردی که از ناحیه آرنج دست دچار شکستگی شده بود با مراجعه به دفتر این سایت ادعا کرد که به محض ورودم به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج چندین نفر از کادر درمانی به صورت هماهنگ به من گفتند که “اگر سلامتی خودت را می‌خواهی و مایلید که عملیات بهبود شکستگی دستت، مطمئن باشد اینجا نمان و منتظر تماس ما باش”.

این بیمار گفته است که بعد از چند دقیقه از بیمارستانی خصوصی در شیراز (میرحسینی) با من تماس گرفته شد و به گونه‌ای که گویا همه چیز هماهنگ شده است، گفتند که فلان ساعت فلان روز فلان جا منتظر شما هستیم.

در این مدت تماس‌های مکرری از یاسوج و شیراز با من گرفته شد.

وی به ریواس جنوب گفته است این افراد که به طور کامل با هم هماهنگ بودند، حتی به من گفتند که در یاسوج بدون دفترچه پذیرش و ترخیص شوم و فورا به شیراز بروم.

من نیز که از شدت درد هر پیشنهادی را برای تسکین دردم و بهبود شکستگی دستم می‌پذیرفتم، حرفشان را گوش دادم و به شیراز رفتم؛ همه چیز طبق روال جلو رفت و  همه چیز هماهنگ بود.

یک نفر در جلوی این بیمارستان منتظر من بود و همه کارهایم را انجام داد و من به اتاق عمل رفتم.

بعد از عمل جراحی شکستگی دستم با بیماران کنار تختی‌ام هم‌صحبت شدم و متوجه شدم که از بسیاری شهرهای جنوب به همین روش-لابی و دلالی- وارد این بیمارستان خصوصی می‌شوند.

او این را هم گفت که البته این مشکل فقط متوجه بیمارستان شهید بهشتی نیست و تا جایی که من پیگیری کردم در بسیاری از بیمارستان‌های این استان همین وضعیت وجود دارد.

اطلاعات و مستندات این لابی‌های مغایر با اخلاق پزشکی، اگر چه هیئت تحریریه را برای انتشار این گزارش اقناع کرده است اما این گزارش هرگز به معنی نادیده گرفتن خدمات بیمارستان شهید بهشتی یاسوج و میرحسینی شیراز نیست و هدف از انتشار آن، برخورد با چنین متخلفانی است که سلامت مردم را دکانی برای جیب خود کردند.

انتهای پیام/بنام-ک