پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس گفت: بازار کاذبی که در حوزه توریسم درمانی در استان شکل گرفته، ضمن اینکه به جایگاه پزشکی استان خدشه وارد می کند، زیبنده این استان هم نیست.

به گزارش ریواس جنوب، به نقل از ایرنا، عنایت الله رحیمی، چهارشنبه در جلسه هیات امنای مجمع خیرین تامین سلامت فارس در شیراز افزود: برای تقویت توریسم سلامت در استان نیاز داریم که هم پروازها، هم اقامتگاه ها و هم نحوه مراجعه و معرفی بیمار به پزشکان و متخصصان را ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این ضرورت دارد که هزینه های درمان نیز به شکل شفاف و کاملا روشن به بیمار اعلام شود تا بتواند بر اساس توان خود تصمیم گیری کند.

استاندار فارس اظهار داشت: قطعا توریسم سلامت در استان نیازمند ساماندهی است و این حوزه پزشکی است که در این زمینه باید دخالت کند، چرا که برخی مراکز دیگر که اقدام به آوردن بیمار به استان می کنند، هزینه های بیمار را چند برابر جلوه می دهند که این وجه خوبی در خارج از کشور برای ما نخواهد داشت.

وی گفت: هم اینک به دنبال تعریف موضوعی هستیم که هم در عراق و هم در کشورهای حوزه خلیج فارس بتوانیم این مساله را شفاف، روشن و برنامه ریزی شده عملیاتی کنیم.

رحیمی، با اشاره به جایگاه شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور افزود: به دنبال برگزاری یک نشست در روزهای پایانی امسال یا فروردین ماه ۹۸ با حضور کشورهای حوزه خلیج فارس در شیراز هستیم و قطعا یکی از محورهای این نشست، بحث توریسم درمانی خواهد بود.

انتهای پیام /سولماز حسینی