پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی صبح امروز جمعه، ۱۷ اسفندماه ۹۷ در حالی در دانشگاه یاسوج، دهدشت و گچساران برگزار شد که در برخی حوزه ها با بی نظمی ها و حاشیه های زیادی همراه بود.

به گزارش ریواس جنوبیکی از شرکت کنندگان در این آزمون لحظاتی پیش با ارسال تصاویری از محل برگزاری آزمون به تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، گفت : صبح امروز که قرار بود آزمون راس ساعت ۹ صبح برگزار شود به دلایل نامعلومی برگزار نشد و برخی از لو رفتن سوالات سخن می گویند اما تاکنون که حدود ساعت ۱۱ صبح است نه از برگزاری آزمون خبری است و نه از طرف مسئولین توضیح رسمی ارائه شده است.
یکی از شرکت کنندگان در این آزمون هم در گفت و گو با خبرنگار امید زاگرس ماجرا را اینگونه تعریف کرد و گفت: این آزمون قرار بود راس ساعت ۸:۳۰ دقیه برگزار شود اما تا ساعت۹:۳۰ دقیقه شرکت کنندگان منتظر سوالات بوودند و خبری از توزیع سوالات نشد.

وی بیان کرد: بعد از دقایقی از بلند گو اعلام کردند که آزمون نیم ساعت با تاخیر شروع می شود که این موضوع موجب شک و شبهه در نحوه برگزاری آزمون و شروع اعتراض ها شد و شرکت کنندگان فریاد زدند که سوالات لو رفته است.

این شرکت کننده افزود: بسیاری از شرکت کنندگان در این آزمون با دیدن این وضعیت اعلام کردند که در آزمون شرکت نخواهند کرد و این اعتراض ها تا ساعت ۱۰ به طول انجامید و مسئولان برگزاری آزمون نیز اعلام کردند که سوالات تا ساعت ۱۰: ۱۰ دقیقه آماده است.

وی بیان کرد: این درحالی بود که قبل از شروع امتحان از مخزن درباره آماده بودن سوالات توسط شرکت کنندگان سوال پرسیده شده بود و عنوان کردند که سوالات اماده است .

این خانم شرکت کننده در آزمون ابراز داشت: بعد از این ماجرا مسئولان برگزاری ازمون اعلام کردند سوالات آزمون یاسوج اشتباهی به دهدشت فرستاده شده است و سوالات دهدشت در یاسوج است .

وی عنوان کرد: با دیدن این اوضاع و احوال این سوال برای شرکت کنندگان در آزمون پیش آمد که چگونه سوالات از دهدشت یک ساعته به یاسوج آورده می شود به همین خاطر انها کارت ورود به جلسه خود را پاره کردند و از شرکت در ای آزمون صرفنظر کردند.

حال باید دید مسئولان برگزاری این آزمون چه پاسخی در این زمینه خواهند داشت.

گفتنی است ۴۶۸۷ نفر از استان کهگیلویه و بویراحمد متقاضی شرکت در این آزمون هستند، و در شهرستانهای بویراحمد و دنا ۲۷۲۴ نفر (محل آزمون دانشگاه دولتی یاسوج)، در شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده ۱۳۱۲ نفر (محل آزمون دانشگاه پیام نور و آزاد اسلامی دهدشت) و در شهرستانهای گچساران و باشت ۶۵۱ نفر (محل آزمون دانشکده نفت و گاز، سالن شهید جهان آراء دبیرستان شاهد و دبستان آسیه) شرکت کننده می‌باشند.

سید محمد قائم کاظمی بیدک رئیس جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد در این باره می‌گوید که همه کارها طبق برنامه پیش می‌رفت تا اینکه بر اساس اشتباهی که در تهران انجام گرفت، بر روی کیسه سووالات یاسوج لیبل دهدشت زده شده بود و بر روی کیسه سووالات دهدشت نیز لیبل یاسوج زده بودند که متأسفانه سووالات دهدشت و یاسوج با هم جابه جا شدند.

وی با بیان اینکه همه سووالات همزمان با سراسر کشور در یک ساعت خاص پلمپ شان باز می شود، گفت: وقتی متوجه این جابه جایی شدیم در سریعترین زمان سوالات را به حوزه ها برگرداندیم و کار انتقال انجام گرفت و ما با شورای تأمین و مسوولان امر هماهنگی لازم را انجام دادیم که در جریان باشند. و اعلام کردیم که آزمون با کمی تأخیر برگزار می شود.

کاظمی بیدک توضیح داد که در یاسوج این کار به خوبی مدیریت کردیم و بنده و نماینده سازمان جهاد دانشگاهی در بین متقاضیان حضور پیدا کردیم و برای آنها توضیح دادیم و آزمون در یاسوج با کمی تأخیر برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متأسفانه برخی با زدن حرف‌های بی نظمی ایجاد کردند که الحمدالله در یاسوج مدیریت شد و آزمون برگزار گردید.

کاظمی بیدک گفت: تأخیر در برگزاری آزمون، سبب شد تا حرف های بی اساس رونق بگیرد و حواشی ایجاد شود و به برخی حرف ها دامن بزنند. نماینده سازمان جهاد دانشگاهی کشور در استان حضور دارند و در جریان تمام مسائل هستند.

وی گفت: ما طبق قانون باید در زمان خاصی که اعلام کردند، پلمپ کیسه سووالات را باز کنیم و وقتی صبح روز جمعه کیسه سوالات را باز کردیم، متوجه این جابه جایی شدیم و در سریعترین زمان صورت جلسه کردیم و سوالات را به یاسوج و دهدشت مجدداً انتقال دادیم.

سید محمد قائم کاظمی بیدک رئیس جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد با رد این حرف که سووالات لو رفت، گفت: سووالات لو نرفت، بلکه این جابه جایی این اشکال را به وجود آورد و نهایتا آزمون در هر سه حوزه دهدشت، یاسوج و گچساران برگزار شد.

انتهای پیام/ د