پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

چند تن از دانشجویان دانشگاه شیراز ظهر امروز در محل برپایی نماز جمعه شهر صدرا، بازداشت شدند.

 به گزارش ریواس جنوب، آنگونه که خبرگزاری فارس از شیراز روایت کرده است، ظهر امروز در محل نماز جمعه شهر جدید صدرا، تعدادی از اعضای بسیج دانشجویی و تشکل آرمان عدالت‌خواه دانشگاه شیراز، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق پاکبانان شهرداری صدرا، دستگیر و بازداشت شدند.

بر پایه این گزارش، رحیم خدابخشی دبیر تشکل آرمان عدالت‌خواه دانشگاه شیراز، احسان زیارتی رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز و محمد پور دبیر سابق تشکل آرمان ازجمله بازداشت‌شدگان امروز در محل نماز جمعه شهر جدید صدرا بودند.

دانشجویان در نماز جمعه صدرا پلاکاردهایی در دست داشتند مبنی بر اینکه «چرا شهرداری صدرا حقوق پاکبان ها را پرداخت نمی‌کند» که برخی کارمندان شهرداری صدرا با شعارهایی همچون «مرگ بر منافق!» جو را متشنج کرده و پس‌ از آن این افراد بازداشت شدند.

یکم اسفندماه جاری گزارشی از عدم پرداخت حقوق پاکبانان توسط شهرداری صدرا در خبرگزاری فارس منتشر شد که پیرو آن بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز نیز طی نامه‌ای خواستار رسیدگی سریع و انقلابی به وضعیت پاکبانان شد، اما در این خصوص شهرداری صدرا اقدامی انجام نداد.

بنا بر ادعای این خبرگزاری، پیش‌ از این نیز برخی از پاکبانان به دلیل عدم پرداخت حقوق خود مقابل شهرداری صدرا تجمع کرده بودند اما شهرداری صدرا در واکنش به اعتراض آنها به‌جای پرداخت حقوق پاکبانان زحمت‌کش، آنان را اخراج کرد!

#تکمیلی/

روابط عمومی شهرداری صدرا در مطلبی که برای ریواس جنوب ارسال کرده، گزارش خبرگزاری فارس را تکذیب کرد.

در این مطلب آمده است:

در پی انتشار خبر بازداشت چند دانشجو در صدرا از طریق خبرگزاری فارس، به اطلاع می‌رسانیم که هیچ دانشجویی در بازداشت نمی‌باشد.

ظهر امروز پس از اعتراض دانشجویان در محل نماز جمعه شهر صدرا مبنی بر عدم پرداخت حقوق پاکبانان در حالی که نیروی انتظامی سعی در پایان دادن به این ماجرا بود جو متشنج گردید که با دخالت نیروی انتظامی و بسیج ناحیه صدرا ماجرا خاتمه یافت و تعدادی از دانشجویان و نیروهای حفاظت فیزیکی شهرداری به کلانتری انتقال داده شدند و پس از دقایقی با حضور حراست شهرداری و مسوولین بسیج ماجرا خاتمه یافت و تمام دانشجویان بدون حتی دقیقه ای حضور در بازداشتگاه از کلانتری خارج شدند.

از خبرگزاری فارس درخواست می‌کنیم از انتشار مطالب و اخبار غیرواقعی خودداری نمایند، صحت این موضوع را می‌توان از فرمانده کلانتری ۲۸ صدرا جویا شد.

روابط عمومی شهرداری صدرا

به گزارش ریواس جنوب، در ادامه این تأیید و تکذیب‌ها «ریواس جنوب» در تماس تلفنی با سرگرد حبیبی رئیس کلانتری شهر صدرا به جزئیات بیشتری از ماجرای درگیری امروز در نماز جمعه صدرا دست یافت که در اینجا منتشر شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام