پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ششمین دوره آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور امروز ساعت ۸ صبح در کشور در حالی برگزار شد که در استان کهگیلویه و بویراحمد تاخیر چندساعته در شروع این آزمون شبهه های زیادی را به همراه داشت.

به گزارش ریواس جنوب این آزمون در یاسوج با تاخیری دو ساعته شروع شد و در دهدشت این آزمون داستان های خاص خود را داشت.
در دهدشت، آزمون قرار بود در دو محل دانشگاه آزاد و پیام نور برگزار شود.
در دانشگاه آزاد همانند یاسوج با تاخیر دو ساعته ای که گفته شد جابجایی کیسه های سؤالات آزمون یاسوج و دهدشت علت آن بود، شروع شد.
اما در محل دیگر یعنی دانشگاه پیام نور تا ساعت ۱۲ ظهر آزمون شروع نشد تا در حالیکه آزمون بقیه ی حوزه های دیگر به اتمام رسیده باشد اما حوزه پیام نور دهدشت همچنان شرکت کنندگان در محوطه دانشگاه سرگردان باشند.
برخی از متقاضیان این آزمون قبل از شروع آزمون دانشگاه پیام نور با ارسال نمونه سوالات گفتند که چطور ممکن است عدالت در این آزمون رعایت شود وقتی شرکت کنندگان یک حوزه امتحان را به اتمام رساندند ولی حوزه دیگر همچنان منتظر سوالات هستند؟
آنها می گویند که گفتگوهای تلفنی شرکت کنندگان حوزه دانشگاه پیام نور با شرگت کنندگان حوزه دیگر که امتحانشان به اتمام رسیده است از مهمترین تلاش های انان برای به دست آوردن سوالات بوده است.

یکی از شرکت کنندگان استان کهگیلویه و بویراحمد که محل حوزه خود را شهر بهبهان انتخاب کرده بود بعد از اتمام آزمون خود در تماس با این پایگاه خبری گفت: با تماس های دیگر شرکت کنندگان که در دهدشت بودند و گفتند که ما در محوطه دانشگاه هستیم و هنوز آزمون شروع نشد و دنبال سوالات هستیم، فهمیدم که تمام تلاش هایم بر باد خواهند رفت.
نهایتا آزمون دانشگاه پیام نور از حوالی ظهر شروع شد و تا غروب ادامه داشت تا طولانی ترین آزمون ممکن را شرکت کنندگان مشاهده کنند.
اما در حالی که همه منتظر عذرخواهی مسوولان مربوطه بودند رییس جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد در مصاحبه با رسانه ها از صحت و سالم بودن آزمون گفته و گفته است که مدیریت کردیم تا آزمون به شکل صحیح برگزار گردد.
توضیحاتی که از نظر برخی از شاهدان و شرکت کنندگان دروغ آشکار بوده و آنها در تماس با این پایگاه خبری گفتند که بیش از اینکه از شکل آزمون، ترس حق خوری داریم توجیهات مسوول برگزاری بیشتر با اعصاب ما بازی می کرد.

به گزارش ریواس جنوب رییس جهاد داشگاهی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفته بود: همه کارها طبق برنامه پیش می‌رفت تا اینکه بر اساس اشتباهی که در تهران انجام گرفت، بر روی کیسه سووالات یاسوج لیبل دهدشت زده شده بود و بر روی کیسه سووالات دهدشت نیز لیبل یاسوج زده بودند که متأسفانه سووالات دهدشت و یاسوج با هم جابه جا شدند.

وی با بیان اینکه همه سووالات همزمان با سراسر کشور در یک ساعت خاص پلمپ شان باز می شود، گفت: وقتی متوجه این جابه جایی شدیم در سریعترین زمان سوالات را به حوزه ها برگرداندیم و کار انتقال انجام گرفت و ما با شورای تأمین و مسوولان امر هماهنگی لازم را انجام دادیم که در جریان باشند. و اعلام کردیم که آزمون با کمی تأخیر برگزار می شود.

کاظمی بیدک توضیح داد که در یاسوج این کار به خوبی مدیریت کردیم و بنده و نماینده سازمان جهاد دانشگاهی در بین متقاضیان حضور پیدا کردیم و برای آنها توضیح دادیم و آزمون در یاسوج با کمی تأخیر برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متأسفانه برخی با زدن حرف‌های بی نظمی ایجاد کردند که الحمدالله در یاسوج مدیریت شد و آزمون برگزار گردید.

کاظمی بیدک گفت: تأخیر در برگزاری آزمون، سبب شد تا حرف های بی اساس رونق بگیرد و حواشی ایجاد شود و به برخی حرف ها دامن بزنند. نماینده سازمان جهاد دانشگاهی کشور در استان حضور دارند و در جریان تمام مسائل هستند.

وی گفت: ما طبق قانون باید در زمان خاصی که اعلام کردند، پلمپ کیسه سووالات را باز کنیم و وقتی صبح روز جمعه کیسه سوالات را باز کردیم، متوجه این جابه جایی شدیم و در سریعترین زمان صورت جلسه کردیم و سوالات را به یاسوج و دهدشت مجدداً انتقال دادیم.

سید محمد قائم کاظمی بیدک رئیس جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد با رد این حرف که سووالات لو رفت، گفت: سووالات لو نرفت، بلکه این جابه جایی این اشکال را به وجود آورد و نهایتا آزمون در هر سه حوزه دهدشت، یاسوج و گچساران برگزار شد.

حالا باید دید بعد از پایان روز آزمون آیا مسولان با دیدن اینهمه اعتراض و سندهای لو رفتن سوالات، باز نظر مثبت به سالم بودن آزمون می دهند!