پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پروژه ورودی شهر مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد بعد چند ماه از تحویل موقت آن تخریب شد تا بیش از هر چیز سرنوشت پروژه های انتخاباتی برای مردم معلوم شود؛ این ها را شهروندان مارگونی با ارسال یک فیلم از وضعیت این پروژه می گویند.

به گزارش ریواس جنوب از مارگون، راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد پروژه احداث و بهسازی ورودی شهر مارگون را از پیمانکار خود به صورت موقت تحویل گرفت اما کمتر از حدود ۶ ماه از اتمام این پروژه، تبدیل به گودال و باتلاقی شده که هر خودرویی را به درون خود می کشاند.

بر اساس این گزارش، پروژه ورودی مارگون از آن دست پروژه هایی است که انتخابات مجلس شورای اسلامی در چند و چون آن از مناقصه و انتخاب پیمانکار تا اتمام به موقع و کیفیت پروژه  بی تاثیر نبوده است چرا که هنوز این پروژه کوچک تحویل قطعی نشده است تخریب شده است.

اگرچه پیمانکار این پروژه تلویحا ایرادات را متوجه راهداری دانسته است که آب های جاری کنار جاده را به کناره هدایت نکرده اما هر چه باشد، این ایراد به معنی کیفیت پایین اجرای پروژه در چشم و پیشانی یکی از شهرهای ۱۸گانه کهگیلویه و بویراحمد است.

جالب است این پروژه در ۳۰ متری راهدارخانه مارگون است! و احتمالا هنوز آن را ندیدند.

موضوعی که هم اداره کل راه و شهرسازی استان، شهرستان بویراحمد، ناظر پروژه و پیمانکار باید پاسخگو باشند که چرا سرمایه های مردم و بیت المال را اینگونه بر باد می دهند!

و بعد از آن راهداری باید پاسخ دهد که آیا این پروژه را برای نگهداری و ترمیم تحویل گرفته است یا نه؟ اگر گرفته است منتظر چیست و کیست که این دام خودروها را درست کند؟ چندتا خودرو باید در این چاه بیفتد تا مسئولان تصمیم به ترمیم بگیرند؟

پیمانکار این پروژه چه پاسخی به افکار عمومی و سابقه عمرانی خود دارد؟ آیا مسئولان راه و شهرسازی حاضر هستند شفاف، نحوه انتخاب این پیمانکار را اعلام کند؟

شاید این پروژه کوچک در یک شهر کوچک آنقدر به نسبت مشکلات بزرگتر این استان، اهمیت نداشته باشد اما این مشت، نمونه خرواری از بی نظارت ها و بی مدیریتی هایی است که همواره عامل اصلی عقب ماندگی های این استان پر از منابع و فرصت است.

خبرنگار ریواس جنوب بعد از آنکه آقای نژادصفوی، مدیرکل راه و شهرسازی این استان، طبق معمول پاسخگوی رسانه ها نبود برای پیگیری موضوع به سراغ بخشدار مارگون رفت تا علت را از او جویا شود.

احسان دانشی با تایید این خبر گفته است که اگرچه این پروژه هنوز تحویل موقت است و پیمانکار و راه و شهرسازی باید پاسخگو باشند اما از همکاران راهداری و حمل و نقل شهرستان و بخش خواستیم تا با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و ورود گردشگران هر چه سریعتر برای ترمیم آسفالت و زیرسازی این پروژه اقدام کنند.

وی گفت که با این وضعیت، شهروندان برای تردد دچار مشکل هستند و به زودی این ایراد، رفع می شود.

ویدئو

انتهای پیام/ بهشتی