پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد از مردم برای اهداء خون و افزایش ذخایر خونی در ایام نوروز در حالی دعوت کرد که برخی از پایگاه های انتقال خون در این استان فعالیت خاصی ندارند.

اهدای خون

در حالیکه اهدای خون به هموطنان همیشه مورد تاکید مدیران بوده است اما در برخی از پایگاه ها از جمله شهرستان کهگیلویه ، مردم برای اهدای خون خود سختی های خاصی دارند.

به گزارش ریواس جنوب، در این شهرستان تنها دو تخت خونگیری با تعداد کمی کارمند وجود دارد که قطعا جوابگوی مراجعه کنندگان نیست و با این شرایط وقت زیادی از مردم گرفته می شود که چه بسا آنها را از ادامه این مسیر انسان دوستانه هم منصرف کند.
علاوه بر این در این مرکز تنها تا ساعت ۱۱ خونگیری صورت می گیرد که بعد از این تایم به دلیل جمع بندی خون برای فرستادن به یاسوج عملا فعالیت خاصی صورت نمی گیرد و برای مثال اگر کسی از مناطق دور دست دهدشت قصد انجام این کار خیر را داشته باشد در اکثر مواقع نمی تواند تا این تایم به انتقال خون دهدشت برسد.

با توجه به پیش قدم بودن مردم در کارهای خیر، پایگاه انتقال خون دهدشت نیاز به تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی بیشتری دارد.

به گزارش ریواس جنوب رستم حسن‌زاده در نشست ظهر امروز شورای سلامت از مردم و مسؤولان برای اهداء خون دعوت کرد و به نقل از خبرگزاری فارس گفت: به دلیل افزایش مسافرت‌ها در پایان سال و ایام نوروز و احتمال حوادث رانندگی حجم عملیات جراحی افزایش می‌یابد در نتیجه نیاز به خون بیشتری احساس می‌شود.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به دلیل حوادث رانندگی لازم است ذخایر خونی به ۷ روز افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ذخایر خونی استان ۵ روزه است اما نیاز است افزایش داده شود که از مسؤولان استان به دلیل اینکه الگوی رفتاری سازمان خود هستند دعوت می‌کنیم با اهداء خون دیگر افراد را به اهداء خون ترغیب کنند.