پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دهیار دشت آزادی نسبت به کنده کاری های شرکت گاز در منطقه چاروسا و بی تفاوتی مسوولان اعتراض کرده است و گفته است که برخی از دهیاران این منطقه نیز نسبت به این وضعیت ناراضی هستند و خواهان رسانه ای کردن موضوع شدند.

به گزارش ریواس جنوب، رسول معصومی با فرستادن متنی به این پایگاه خبری گفت: متاسفانه بعد از اجرای شبکه گاز داخلی روستاهای بخش چاروسا و کنده کاریها و حفاریهای شرکت گاز در کوچه و معابر روستاها، تاسیسات زیر بنایی بیشتر روستاها ازجمله آسفالت ,سنگ فرش ,جداول,پل های روی جداول و زیر سازی معابر که با هزینه های بسیار سنگینی توسط بنیاد مسکن و دهیاریها انجام گرفته بود دچار خسارت گردید و پیمانکار شرکت گاز هیچ گونه اقدامی جهت پاکسازی, ترمیم و مرمت آنها انجام نداده و آن را خارج از تعهدات خویش به شرکت گاز عنوان نموده و دهیاریهای را به عنوان متولی تعمیر خرابکاریهای خود به مردم معرفی نموده است.


وی افزود: حال با توجه به پایان سال مالی دهیاریها و عدم واگذاری ماشین آلات راهسازی و عمرانی به آنها وکمبود اعتبارات آنها و نبود هیچ گونه منابع درآمدی از طرف دهیاریهای بخش چاروسا و عدم توانایی دهیاران بخش در پرداخت مطالبات پرسنل خود, مسلم است که این کار در حیطه وظایف آنها نبوده و از عهده آنها خارج میباشد و پیمانکار و شرکت گاز بی جهت مردم را به این سمت سوق داده اند.

معصومی ادامه داد: سوال اینجاست که آیا بر اساس قانون هر دستگاه خدمات رسانی که اقدام به تخریب زیر ساخت شهر یا روستا میکند خودش موظف به پرداخت خسارت و تعمیر و مرمت آن زیرساخت میباشد یا نه؟ این در حالی است که بعضی از روستاها حتی فاقد شورا و دهیار جهت پیگیری و انتقال مشکلات خویش به مسئولین ذیربط هستند و این وسط در بدترین شرایط به سر میبرند.

دهبار دشت آزادی تاکید کرد: جالب اینجاست که شرکت گاز در محدوه شهرها پرداخت هزینه تعمیر و مرمت جداول ,آسفالت و کنده کاریها را به شهرداریها متقبل شده ولی روستاها را که فاقد هرگونه امکاناتی هستند به حال خود رها کرده است

معصومی تصریح کرد: اما بزرگترین مشکل حال روستاها که داد مردم,دهیاران و شوراهای روستاها را درآ ورده و امکان آمد و شد برای مردم را دچار مشکل کرده بحث حفاری و تخریب زیر سازی معابر خاکی روستاها هست که با حداقل اعتبارات دهیاریهای و خودیاریهای مردمی قبلا زیر سازی شده و بعد از بارشهای اخیر به طور کامل نشست کرده و کاملا گل آلود شده و مسیر تردد مردم را کاملا قطع نموده و پیمانکار و شرکت گاز توجهی به این قضیه نداشته و مردم و این معابر را به حال خود رها کرده است.

معصومی در پایان گفت: حال مردم منطقه خواستار بررسی, پاسخ و اقدام فوری مسئولین ذیربط و شرکت گاز و استانداری هستند تا ببینند متولی تعمیر و مرمت این معابر متوجه چه کسی است و در این روزهای بارانی و ایام نوروز که دید و بازدید و تردد مردم دو چندان میشود چگونه آمد وشد داشته باشند.!

به گزارش ریواس جنوب، دهیار دشت آزادی گفته های خود را دغدغه های تعداد زیادی از دهیاران منطقه دانست و ابراز داشت که من بعنوان نماینده و صدای این دهیاران هستم.
گفته می شود این دهیاران در تماس با این پایگاه خبری اظهارات دهیار دشت آزادی را تایید کردند و از عدم رسیدگی مسوولان به دغدغه های مردم چاروسا گله مند بوده اند.