پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از کسانی که به دنبال افزایش غیر معقول قیمت گوشت هستند، گفت: قطعا قیمت گوشت در استانی که این همه ظرفیت در پرورش دام وجود دارد، نباید از افزایش قیمت در سایر استان ها تبعیت کند؛ ما قطعا به سراغ متخلفان این حوزه می رویم.

مهرداد کرمی

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، مهرداد کرمی عصر امروز در نشست کمیته فرعی نظارت کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر فردی با قصد ضربه زدن به نظام، اقدام به احتکار و یا خرید تولیدات کشاورزی کند به اعدام محکوم و در غیر این صورت ۵ تا ۲۰ سال حبس دارد، اظهار داشت: کسی که علم از این موضوع داشته باشد که این فرد با هدف مقابله با نظام احتکار و یا گرانفروشی می‌کند، همان مجازات را نیز دارد.

وی خواستار رعایت انصاف، اخلاق و مردم داری توسط کسبه شد و افزود: در بازار اسلامی نباید شاهد احتکار، گرانفروشی، کم فروشی و تبلیغات غیر واقعی باشیم.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شک نکنید کاسبی که نمی‌خواهد دوست خدا باشد و اخلاق و انصاف را رعایت نمی‌کند و دروغ می‌گوید، سراغش می‌رویم و مطابق با قانون با وی برخورد می‌کنیم.

کرمی با تاکید بر اینکه این استان عشایر‌نشین ظرفیت مناسبی برای دامپروری دارد، خاطرنشان کرد: در فرم استخدام تمامی کارکنان دولت و ماها شغل پدرمان دامدار ثبت شده پس دلیلی ندارد قیمت گوشت را با سایر استان‌ها که پتانسیل دامداری ندارند، مقایسه کنیم.

وی عنوان کرد: نمی‌شود دامدار سنتی و یا دامپروری‌های صنعتی که خدمات لازم از جمله تسهیلات بانکی با بهره مناسب، اراضی دولتی واگذاری و سایر اقلام یارانه‌ای از جمله علوفه را از دولت دریافت می‌کنند در این شرایط دنبال مسائل دیگری از جمله افزایش قیمت باشند.

انتهای پیام/د