پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس در درج خبری با عنوان (توپ ورزشگاه در زمین شهردار و شورای شهر؛بخشدار چاروسا: شورا و شهرداری قلعه رییسی موظف به حل معارضات ورزشگاه هستند)رئیس شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی نسبت به این موضوع واکنش تندی نشان داد.

به گزارش ریواس جنوب،سیدحسن آرمند در این خصوص عنوان کرد: ابتدا باید عرض کنم که وظیفه خود می دانم به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر از قداست شورای شهر دفاع و قداست آن را حفظ کنم چرا که افراد بسیار بزرگی در گذشته در این رده از این شهر خدمت کردند و امروز وظیفه من است پاسدار شان این نهاد مردمی باشم.

رئیس شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی در خصوص مشکلات ورزشگاه قلعه رئیسی گفت: باید خدمت بخشدار محترم چاروسا عرض کنم از ابتدای کلنگ زنی تا نقطه به نقطه پیشرفت این ورزشگاه با تلاش شوراهای اسلامی و مسئولین همین شهر و منطقه از گذشته تا حال بود و کاش به جای اینکه دل به مسئولین استانی و شهرستانی بسته بودند مردمی انجام می دادند و اگر مردمی بود امروز جوانانی که تنها توقع این ورزشگاه را دارند مجبور نبودند آبروی خود را کنار بگذارند و تلاش کنند.

وی افزود: در حالی شما توپ در زمین شورا انداختید که احساس می کنم از پیشرفت این پروژه اطلاعی ندارید یا اینکه با هدف تخریب شورا این صحبت را انجام دادید چرا که اگر اطلاع ندارید باید اطلاع داشته باشید که مشکلات برق ورزشگاه توسط اعضای شورای شهر قبل برطرف شد، مشکل آب آن توسط اعضای شورای شهر و تسطیح بسیاری از این ورزشگاه توسط شورای شهر و مردم این شهر اتفاق افتاد؛ اگر حضرتعالی دو ماه از این ورزشگاه اطلاع دارید اما مردم و همین اعضای شورای شهر چه در گذشته و چه حال بیش از۱۴سال مسئولین به آنها قول می دهند و همه تنها حرف بود.

آرمند بیان کرد: بسیار خوشحال شدم که در آن خبر به مصوبه سفر استاندار اشاره کردید، چرا که در حالی که اگر من جای تو بودم اصلا به آن سفر اشاره ای نمی کردم چرا که آن سفر تنها در حد حرف بود و در آن سفر که در تاریخ ۸ آذر ماه ۹۶ بود استاندار استان قول داد که ورزشگاه را تا عید ۹۷ به پایان برساند و جوانان این شهر مشکل چند ساله دیگر نخواهند دید اما متاسفانه همان طور که من و تو می بینیم عید ۹۷ که افتتاح نشد بلکه عید ۹۸ هم آمد باز خبری نشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی ادامه داد: باید اطلاع کافی داشته باشید که معارضات این زمین معارض نیستند بلکه خیرینی هستند زمین را با مبلغی ناچیز به دولت اهدا کردند که زمین ورزشی برای فرزندانشان احداث شود اما همان معارضان کار خود را در گذشته انجام دادند اما متاسفانه مسئولین بودند که معارض شدند و نگذاشتند کار صورت بگیرد.

وی یادآور شد: اگر زمین معارض داشت چطور دیوار حائل کامل اطراف ورزشگاه احداث شد اما تکمیل نشد ولی وقتی همان معارض می بیند مسئولین کاری برای ورزشگاه انجام نمی دهند احساس می کنند در سال دو هکتار گندم و جو در آن بکارند بیشتر به سود است تا روی قول مسئولین حساب باز کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه سال ۹۷ پیمانکاری از سوی ورزش و جوانان معرفی شد خاطرنشان کرد: مسئولین ورزش و جوانان استان و شهرستان خواستار همکاری شورای اسلامی با پیمانکار داشتند که در همان موقع از سوی شورای اسلامی همکاری ها انجام گرفت و نشستی با معارضین در دفتر شورای اسلامی برگزار شد و صحبت های لازم انجام گرفت که خواستار متراژ کامل ورزش و جوانان شدند که با متراژی که انجام دادند داخل فنس و رختکن و سکوی تماشاگرهای جزء متراژ ورزش و جوانان بود و صاحبان زمین از پیمانکار خواستند به کار خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: پیمانکار کار خود را ادامه داد تا حدود شهریورماه مشکلی هم وجود نداشت و مقداری از خاک اضافه زمین توسط پیمانکار قبل و حال در زمین صاحبان زمین ریخته شد که صاحب زمین خواستار جمع آوری آن شدند که با تماسی که با ورزش و جوانان گرفته شد قول دادند که مقداری از آن را ورزش و جوانان انجام دهد و مابقی کار را شورای اسلامی شهر متقبل شد که متاسفانه باز کاری از سوی ورزش و جوانان صورت نگرفت تا اینکه کار تعطیل شد تا نشستی که در تاریخ ۲۸ آذرماه ۹۷ در دفتر مدیرکل و ورزش و جوانان با حضور شورای شهر بخشدار و شهردار و نماینده صاحبان زمین در استان برگزار شد.

آرمند خطاب به بخشدار چاروسا گفت: اگر خوب یادت باشد مصوبات آن نشست این بود که عملیات کار با جدیت بیشتر توسط پیمانکار و ورزش و جوانان شروع شود و پیمانکار در دوماه کار به پایان برساند و تا حد کاشت چمن تکمیل کند و شورای اسلامی شهر و ورزش و جوانان هم با صاحبان زمین صحبت کنند که مزاحمتی برای پیمانکار به وجود نیاورند.

رئیس شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی اظهار داشت: حالا خود شما قضاوت کنید قول ورزش و جوانان که باید دو ماه کار تکمیل کنید انجام نگرفت اما باید قول شورای اسلامی شهر محقق می شد! بعد هم صاحبان زمین اطراف تنها خواسته ای که دارند جمع آوری خاک اطراف ورزشگاه هست و کاری به داخل فنس و رختکن و جایگاه تماشاگران ندارند و این کار درستی نیست که وقتی صاحب زمین روی زمینش می آید و خواستار جمع آوری خاک اضافه می شوند فیلم بگیرید و اعلام کنید شورای شهر معارض را حل نمی کند.
همان قدر که شورای شهر وظیفه دارد شما به عنوان نماینده دولت هم وظیفه دارید و حل این معارضات را از فرماندار محترم جناب دکتر نیکبخت باید یاد گرفت که کمتر از ۲۴ ساعت مشکل گازرسانی را برطرف کرد پس آن موقع هم وظیفه فرماندار نبود باید شورای اسلامی دشت آزادی و جاورده آن مشکل برطرف می کردند؟.

آرمند ادامه داد: مطمینا وقتی صاحب زمین می بیند که هر از چند گاهی کار تعطیل می شود و هر دو سه ماهی یکبار کار انجام می دهند معارضاتی به وجود می آید و برطرف شدن معارضات یک پروژه در یک منطقه ابتدا نیاز توجه فرماندار و بخشدار آن منطقه است بعد به بقیه مسئولین می رسد که این نیاز را فرماندار کهگیلویه در ابتدای حوزه کاری به نمایش گذاشتند و امیدوارم به جای درج خبر مدیریت می کردید و مشکل برطرف می کردیدنه اینکه یک تکه فیلم برداری کنید و اعلام کنید صدای معارض است و شورای باید کمکش کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تاکید کرد: همین معارضین که شما در مورد آنها سر صدا راه انداختید باید بدانید که همین ها افرادی بودند که تمامی زمین های ادارات به خصوص زمین بخشداری که حضرتعالی امروز داخل آن مسئول هستید حتی بدون ذره ای توقع اهدا کردند و بهتر است از مسئولین سال های گذشته این منطقه سوال کنید که مردم چاروسا و قلعه رئیسی را مردمی خیر و در اهدا زمین حرف اول را در استان می زدند و همچنان این راه را ادامه می دهند که نمونه آن زمین داراقرآن، مصلای نماز جمعه، پارک ساحلی و مدارس مختلف این شهر بود.

وی ادامه داد: اگر زمین ورزشی قلعه رئیسی مشکلش شورای شهر بود، مشکلات و کندی کار جاده برفکوه، عدم تعامل مدیران ادارات با هم؛ داراقرآن قلعه رئیسی، زمین ورزشی جاورده، مصلی نماز جمعه، زمین ورزشی شوتاور، وضعیت نامناسب بسیاری از روستاها بر اثر گازرسانی؛ جاده دهدشت به قلعه ریسی و مشکلات آنها مقصرش چه کسی است.

آرمند در پایان یادآور شد: امیدوارم به جای سر و صدا کردن برای یک پروژه و کار عمرانی که وظیفه ما برای مردم است بدون منت خالصانه پای کار بیایم و برای مردم کار کنیم نه اینکه به دنبال مقصر باشیم و اگر نبود اقدامات شورا و شهرداری امسال چه اتفاقاتی که نمی افتاد و حتی اگر نه همین شورا و شهرداری بود هنوز بسیاری از راه های روستایی بر اثر بارندگی قطع بود و پروڗه های همین شورا و شهرداری بود که مردم را امیدوار کرد.