پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در نشست شورای آموزش و پرورش دهدشت مصوب شد برای رهایی یک فرهنگی محکوم به قصاص پادرمیانی و نظر پدر قاتل و مقتول جلب شود.

پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت

به گزارش  ریواس جنوب و به نقل خبرگزاری فارس از کهگیلویه، در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان که امروز در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شده بود موضوعی مطرح شد که اگر به نتیجه برسد در آستانه سال نو زندگی دوباره به یک زندانی محکوم به قصاص می‌بخشد.

علی پورک‌پور در این نشست با بیان اینکه یکی از فرهنگیان سال‌هاست به جرم قتل برادر در زندان بسر می‌برد از اعضای شورای آموزش و پرورش خواست برای جلب رضایت خانواده‌اش پادرمیانی کند.

مدیر آموزش و پرورش دهدشت با اشاره به صدور حکم قصاص این معلم  افزود: پدر خانواده بر اجرای حکم مقاومت دارد و سایر اعضای خانواده برای جلوگیری از اجرای حکم دست به دامن آموزش و پرورش شدند.

وی از اعضای شورای آموزش و پرورش خواست با مشارکت مسؤولان شهرستان لنده برای آزادی این فرد تلاش کنند.

در این نشست عفونامه‌ای از قاتل قرائت شد که در آن ابراز پشیمانی کرده و خواستار بازگشت به زندگی شده است.

این فرهنگی که در تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۰ به علت ارتکاب قتل برادرش روانه زندان دهدشت شده طی این هفت سال از نظر روحی و معرفتی متحول شده و گفته می‌شود علاوه بر حفظ سه جزء از قرآن کریم آثاری از آیات موضوعی قرآن و نهج‌البلاغه تدوین کرده است.

حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی درباره این موضوع اظهار داشت: با توجه به اینکه قاتل ابراز پشیمانی کرده و از جهت معرفتی رشد کرده شایسته است برای عفو و بخشش تلاش شود.

امام جمعه دهدشت گفت: خداوند قصاص را حق قرار داده اما این طور نیست که حق واجب‌الاجرا باشد بلکه عفو بهتر است.

حسینی با بیان اینکه اگر قصاص شود مصیبت خانواده‌اش بیشتر خواهد شد، گفت: برای جلب رضایت پدر قاتل و مقتول تلاش خواهیم داشت.