پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اولین تصادف مخابره شده ی  منجر به فوت کهگیلویه و بویراحمد در حادثه خیزترین نقطه ی دهستان جاورده  ی بخش چاروسا در سال ۱۳۹۸ و در اولین روز آن اتفاق افتاد.

به گزارش ریواس جنوب در ساعت اولیه ی اولین شب فرورودین ۹۸ ، زن میانسالی در روستای جاورده به دلیل تصادف جان خود را ازدست داد.

تصادف و حادثه ها همیشه هست و این اولین اتفاق تلخ نیست و اگر تمام مسوولین هم دست به دست هم بدهند نمی توانند از اتفاق افتادن حوادث جلوگیری کنند اما با اتخاذ تدابیری می توانند حوادث را تقلیل دهند.

چند روز پیش بود که در همین پایگاه خبری از نقاط حادثه خیز دهستان جاورده و تصادفات منجر به فوت ومصدومی این نقاط خبری جهت آگاهی مسوولان منتشر شد اما ظاهرا گوش شنوایی نبود و جان مردم برای برخی از مدیران مهم نیست.

در همین گزارش بحث تفاوت ها و تبعیض ها در نصب دست اندازها نیز مطرح شد و گفته شد که اگر دست اندازها غیرقانونی است چرا  در برخی از محورها نصب شده است و آنها را جمع نمی کنند و اگر قانونی است چرا مجوز نصب در برخی از روستاها مانند دهستان جاورده که محل تردد بیش از ۵ هزار نفر است داده نمی شود؟

همین نقطه ای که چندین فوتی تا امروز داشته است قابلیت تعریض را نیز دارد ولی انگار مدیران راهداری چندان توجهی به دغدغه های مردم ندارند و در حالی که تعریض جاده به راحتی امکان پذیر است اقدامی نمی شود.

دهیار و اعضای شورای اسلامی جاورده نیز از مراجعات و تقاضاهای متعدد خود به متولیان راهداری برای نصب سرعت گیر و تعریض جاده گفتند و این را هم  گفتند که هیچگاه پاسخ مثبتی در اداره ی راهداری و حمل و نقل جاده ای  شههرستان  کهگیلویه دریافت نکردیم.