پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: آمار اقامت گردشگران در سه روز پایانی سال گذشته نشان دهنده رشد ۴۰ درصدی مدت اقامت به نفر شب بوده است.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، مصیب امیری جمعه دوم فروردین در حاشیه بازدید از مراکز اقامتی و گردشگری تحت پوشش میراث فرهنگی به خبرنگاران گفت: بر اساس آمار طی روزهای بیست و هفتم تا بیست و نهم اسفند سال ۹۷، تعداد ۲۸۶ هزار و ۳۴۶ نفرشب اقامت در اماکن مختلف اقامتی ثبت شده است.

او گفت: اماکن اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، میهمانپذیر، کمپ‌های موقت، کلاس‌های مدارس، منازل استیجاری، چادرهای مسافرتی، مهمانسراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن ‌ های ورزشی است.

امیری خاطرنشان کرد: تعداد بازدیدهای انجام شده از اماکن تاریخی و فرهنگی تحت مدیریت میراث فرهنگی فارس، از ۲۵ تا ۲۹ اسفند سال ۹۷، بالغ بر ۹۲ هزار و ۵۵۸ نفر ثبت شده است.

وی ادامه داد: در این مدت به ترتیب مجموعه فرهنگی حافظیه با ٢٩هزار و ٧۴٩ نفر، مجموعه جهانی تخت جمشید با ١۶هزار و ۵۶۴ نفر، مجموعه فرهنگی سعدی با ١۴هزار و ١۴٣ نفر، مجموعه جهانی پاسارگاد با ١٠هزار و ۵٧٣ نفر و ارگ کریم خان زند با هفت هزار و ٢٩٨ نفر بیشترین تعداد بازدید را داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس خاطرنشان کرد که تنها در زمان تحویل سال، بیش از ۲۰ هزار نفر در محل مجموعه فرهنگی تاریخی حافظیه حضور داشتند.

انتهای پیام/ سجاد بنام