پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

همزمان با پیش‌بینی آغاز بارش‌های پراکنده باران و احتمال شدت گرفتن بارش‌ها در برخی از مناطق فارس، مدیریت بحران استانداری نسبت به رعایت موارد لازم هشدار داد.

 به گزارش ریواس جنوب، هواشناسی فارس با اعلام اینکه بارش باران از روز اول فروردین ماه در مناطق جنوب غرب و شرق استان آغاز شده است پیش‌بینی کرد که از اوایل هفته جاری بارش باران در تمام نقاط استان شروع و تا پایان هفته ادامه دارد.

به گفته‌ی مسعود دهملایی مدیرکل هواشناسی فارس در شهر شیراز نیز احتمالاً روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد بارش‌های خوبی خواهیم بود.

** هشدار مدیریت بحران به مردم استان و گردشگران نوروزی

اما در همین حال مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز در این باره هشدار داد: در کل استان بارش‌های شدید و در نواحی غرب و مرکز، احتمال جاری شدن سیلاب و آب‌گرفتگی معابر پیش‌بینی می‌شود.

بنا بر اعلام رحیم آزادی، بارش‌ها از بعد از ظهر یکشنبه -چهارم فروردین- به شکل پراکنده و به‌صورت باران در اکثر نقاط استان و برف در نواحی سردسیر و ارتفاعات آغاز خواهد شد؛ بر همین اساس روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این بارش‌ها شدت خواهند گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس به مسافران نوروزی و عشایر و مردم استان توصیه کرد که از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جداً خودداری کنند.

او همچنین اعلام کرد که مدیریت بحران استانداری فارس به تمام فرمانداری‌ها و دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان آماده‌باش کامل داده تا در صورت بروز هرگونه مشکل در کوتاه‌ترین زمان ممکن واکنش مناسب نشان دهند.

انتهای پیام/ سجاد بنام