پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران این سازمان باید سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان، ارباب رجوع و کشاورز را به اسم کوچک هم بشناسند و بدانند چه مشکلی دارد و کارش تا کجا پیش رفته است؛ این انتظار زیادی از یک مدیر جهادی نیست.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، الیاس تاج‌الدینی شامگاه شنبه در جمع بخشی از مدیران مرتبط با سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با تبریک سال نو، گفت که من از مدیران و همکاران و کارشناسانم فقط حرف و شعار نمی‌خواهم و در سال جدید با جدیت بیشتری از آن‌ها کار و اقدام عملی می‌خواهم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه البته این انتظار به معنی کم‌کاری در این بخش نیست، افزود: حقیقتا در کهگیلویه و بویراحمد کارهای ارزشمندی در بخش کشاورزی انجام گرفت که در محافل برون سازمانی باید قدردان این زحمات باشیم اما در این جمع خانوادگی باید به حداقل‌ها و این سطح از موفقیت‌ها بسنده نکنیم.

تاج‌الدینی گفت: در سال جدید اهداف کمی و کیفی جدیدی تعریف خواهد شد و در راستای شعار سال، برای اعتلای کشاورزی این استان یک همت جمعی را آغاز خواهیم کرد که ثمره و نتیجه آن برای کشاورز و تولیدکننده ما در این شرایط سخت اقتصادی ملموس باشد.

وی خطاب به همکارانش در جهاد کشاورزی گفت که حقیقتا ما شأنی جز خدمت به کشاورزان نداریم و اگر جایگاه و حرمتی داریم به واسطه کسانی است که در این شرایط خاص سنگر تولید و مزرعه کار و تلاش را رها نمی‌کنند و پا به پای شما برای آبادانی این دیار زحمت می‌کشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: انتظاری که از مدیران و کارشناسان این سازمان دارم این است که آنقدر دلسوز و مسئولیت‌شناس باشند که کارها را معطل مدیربالادستی نکنند؛ قرار نیست برنامه‌ها در یک سازمان بزرگ، معطل یک نفر شود و در همین راستا انتظار هم ندرام مدیران کارها را معطل من کنند و منتظر ورود من به مسائل باشند چرا که قرار نیست همه کارها به مدیر ارشد سازمان ختم شوند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برخی مدیران و دلسوزان بخش کشاورزی می‌گویند شما با اخلاق خوب و نرمی نمی‌توانید، مدیران پای کاری داشته باشید، توضیح داد: هرگز این حرف را قبول ندارم و آن را توهینی به همکاران خدوم و زحمت‌کشم در جهاد کشاورزی می‌دانم؛ بدون تردید با اخلاق‌مداری و همدلی کارهای بزرگی در این بخش مهم رقم خواهد خورد.

وی توضیح داد: برای من مهم این است که اهداف سازمانی محقق شوند نه اینکه دل خوش به مدیریت‌ها باشم؛ البته هر جا هم قصور و کم‌کاری باشد، کوتاه نمی‌آیم و اگر لازم باشد،تندی و برخورد هم می‌کنم.

تاج‌الدینی افزود: اطلاعات هر مدیری باید در بخش خود کامل و با تسلط بر اطلاعات ریز باشد و این قابل قبول نیست که مدیری نداند در حوزه‌اش چه مشکلاتی هست و چه راهکاری برای حل آن وجود دارد.

وی گفت که هر مدیری باید از مدیر زیردست خود کار بخواهد و بدون هیچ بهانه‌ای، پاسخگو باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سال جدید قطعا در برخی بخش‌ها نیاز به تغییرات مدیریتی داریم و این کار را خواهیم کرد اما هر مدیری از مدیران مستقل تا میانی و ادارات تابعه که احساس می‌کند خسته شده و انگیزه خدمت بی‌وقفه و بی‌منت را ندارد، یا به هر دلیلی نمی‌تواند وقت بگذارد، با عزت و احترام کنار برود و میدان را برای مدیران تازه‌نفس باز کند.

تاج‌الدینی این را هم گفت که همه مدیران بخش کشاورزی باید به سؤالات و ابهامات مردم پاسخ دهند و از کارهای انجام شده دفاع کنند و پاسخگوی کارهای نکرده هم باشند.

وی به روز شدن آمار، نظارت مستمر و دقیق بر فعالیت‌ها به ویژه هر جا که خدمات مشتمل بر یارانه وجود دارد و همچنین نظارت بر ورود تسهیلات به بخش تولید را اولویت‌های مهمی در بخش کشاورزی دانست و تأکید کرد که امسال نیز با جدیت، انگیزه و تلاش مضاعف برای رونق تولید در میدان عمل خواهیم بود.

انتهای پیام/بنام-ک