پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس پلیس‌راه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان احتمال ریزش کوه و رانش جاده ها در محورهای مواصلاتی این استان گفت که مسافران در دو روز آینده هیچ سفر غیرضروری نداشته باشند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سرهنگ بهنام ویسی‌‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد خواست تا در این چند روز بارندگی از سفرهای غیر ضرور بپرهیزند.

رانش جاده

رئیس پلیس‌راه استان ادامه داد: بارندگی هم اکنون در مناطق مختلف استان شدید بوده که با طوفان و باد شدید همراه است و کاهش دید برای رانندگی وجود دارد.

این مسؤول از آبگرفتگی بسیاری از معابر خبر داد و گفت: در حال حاضر حجم بیشتر ترافیک مربوط به برگشت است.

ویسی‌پور از مسافرانی که قصد برگشت دارند درخواست کرد تا حد امکان در محلی که اسکان دارند حضور داشته باشند تا وضعیت جوی آرامتر شود.

وی از مسافرانی که قصد عبور از جاده‌های استان را دارند درخواست کرد که خودرو را مجهز به وسایل ایمنی از جمله زنجیر چرخ کرده و همچنین سوخت کافی در خودرو داشته باشند، لباس گرم و آذوقه به اندازه کافی به همراه داشته باشند.

این مسؤول از احتمال ریزش و رانش در جاده‌های کوهستانی استان خبر داد و از رانندگان خواست در این خصوص هوشیار باشند.

رئیس پلیس راه استان با اشاره به تلفات و تصادفاتی که در محورهای روستایی و فرعی صورت گرفته از افزایش ۲۵ درصدی تلفات جاده‌ای خبر داد که بیشتر آن‌ها در جاده‌های اصلی نبوده است.

وی همچنین از کاهش تصادفات جاده‌ای منجر به جرح به نسبت سال گذشته در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

انتهای پیام/ د