پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سیل و تگرگ و ریزش جاده ها، استان کهگیلویه و بویراحمد را فرا گرفته و امشب و فردا هم وضع بدتر از این خواهد شد اما برخی مدیران ارشد این استان در سفر هستند و نه به بخش نامه های بالادستی و دستورات استاندار و نه به وظیفه اداری خود و سلامت مردم توجهی نکردند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، اورنگ ایلامی، مدیر مهمترین کمیته ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد است؛ او مدیر کمیته درمان است که علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، بهداشتی و امداد و نجات در هنگام وقوع هر حادثه ای، وظیفه خطیر درمان را نیز بر عهده دارند.

مرکز بهداشت لوداب

بارش های بی سابقه در یک مدت زمان اندک، موجب وقوع سیل و حوادث زیادی در محورهای مواصلاتی شده است و پیش بینی های هواشناسی حاکی از این است که فردا نیز این وضعیت ادامه دارد و حتی شدت بارش ها بیشتر هم خواهد بود.

در آخرین جلسه ستاد سفرهای نوروزی چندین روز قبل از شروع سال جدید، به استناد پیش بینی های هواشناسی از همه مدیران به ویژه اعضای ستاد بحران خواسته شده در این ایام به مرخصی هم نروند و با کشیک های شبانه روزی آماده مقابله با حوادث احتمالی باشند.

اما هیچ کدام از این دستورات اورنگ ایلامی را مجاب نکرد که در استان بماند و به وظایفی که برای آن حقوق آنچنانی _ اگر نگوییم نجومی_ می گیرد، عمل کند.

البته نباید از حق بگذریم و نگوییم که دیگر مدیران دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به خوبی خلا غیبت های آقای ایلامی را در شرایط حساس پر می کنند و اجازه نمی دهند خیلی ها بدانند که آقای رئیس در روزهایی که هم به حضور او نیاز هست و هم وظیفه دارد، در استان نیست.

او البته روزهایی که در استان هم هست بیش از آنچه به فکر وظایفش باشد، حتی در جلسات هم غایب است و بیشتر در مطبش صدها بیمار را در چند ساعت ویزیت می کند.

در این روزهای تعطیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، روسیه بوده یا بلژیک و یا حتی در یکی از استان های ایران بوده خیلی مهم نیست، مهم این است که در هر پستی هستیم و برای هر جیزی که حقوق می گیریم، با تمام وجود برای آن وقت بگذاریم؛

اکنون با بخش نامه ای که وزیر بهداشت به روسای دانشگاه ها مبنی بر حضور مستمر در محل کار صادر کرده و پیگیری هایی که استاندار داشته است، گویا اورنگ ایلامی هر جا بوده از مسیر شیراز وارد استان شده است و از فردا، مردم کهگیلویه و بویراحمد از خدمات این مدیر صاحب جایگاه بهره خواهند برد.

در استان کهگیلویه و بویراحمد و در حوزه سلامت، وضعیت نارنجی اعلام شده و اگر چه تا این لحظه این رحمت الهی برای ساکنین این استان، زحمت آنچنانی نداشته است اما لازم است همه مراکز درمانی، بیمارستان ها، اورژانس و گروه های بهداشتی برای تامین سلامت مردم، آمادگی لازم را برای خدمت رسانی به مردم داشته باشند.

انتهای پیام/ بنام_ ک