پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس اعلام کرد که تمام بیمه‌شدگان این اداره‌کل در مناطق سیل‌زده‌ی استان بدون نگرانی می‌توانند از خدمات مراکز درمانی دولتی استفاده کنند.

فرهاد لطفی – مدیرکل بیمه سلامت استان فارس

فرهاد لطفی در گفتگو با خبرنگار ریواس جنوب، ضمن تسلیت جان‌باختن تعدادی از هموطنان‌مان در حادثه‌ی سیل امروز در شیراز، تأکید کرد: همکاران ما در سراسر استان آماده‌ی انجام وظایف خود در قبال حادثه‌دیگان در شرایط ویژه‌ی کنونی هستند.

وی در تشریح نحوه‌ی ارائه‌ی خدمت به بیمه‌شدگان در شرایط بحرانی اخیر، گفت: با توجه به اینکه ممکن است برخی در حادثه سیل امروز دفترچه یا مدارک شناسایی خود را از دست داده باشند، با هماهنگی انجام شده، تمامی کسانی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان‌های دولتی دارند صرفاً با ارائه‌ی کد ملی خود می‌توانند از خدمات بیمه‌ای در تمام فرایند بستری و همچنین هزینه‌های آزمایش، دارو و… بهره‌مند شوند.

لطفی همچنین در خصوص حادثه‌دیدگانی که نیاز به درمان‌های سرپایی (بدون بستری) دارند اما دفترچه‌ی خود را در اختیار ندارند، نیز خاطرنشان کرد: ما در سراسر استان دفاتر پیشخوانی را برای ارائه‌ی خدمات ویژه در ایام تعطیل مأمور کرده‌ایم تا نسبت به صدور دفترچه‌ی درمانی جایگزین در کمترین زمان ممکن و به محض درخواست متقاضیان اقدام کنند.

وی افزود: همکاران ما در دفاتر پیشخوان دولت خود را مکلف می‌دانند که در شرایط ویژه‌ی کنونی بدون فوت وقت و از طریق استعلام تلفنی یا هر روش جایگزین دیگری نهایت همکاری را در صدور آنی دفترچه‌های بیمه‌ای آنها اعمال کنند.

مدیرکل بیمه سلامت فارس در خصوص مراجعه‌ی برخی از بیماران به بیمارستان‌های خصوصی نیز که مدتی است همکاری خود را با بیمه‌های سلامت و تأمین اجتماعی قطع کرده‌اند، تصریح کرد: کسانی که به هر دلیلی ناگزیر هستند به بیمارستان‌های خصوصی استان مراجعه کنند می‌توانند پس از اتمام روند درمان خود اسناد درمانی مربوطه را به بیمه‌ی سلامت ارائه کنند تا هزینه‌های آنها پس از حساب‌رسی ویژه از محل خسارت‌های متفرقه پرداخت شود.

به گفته‌ی لطفی قرار است در روزهای پیش رو کارشناسان ناظر بیمه سلامت در بیمارستان‌ها و همچنین کارکنان  دفاتر پیشخوان دولت حضور پررنگ‌تری داشته باشند تا در روند ارائه‌ی خدمات بیمه سلامت به بیمه‌شدگان خللی وارد نشود.

به گزارش ریواس جنوب، ظهر دوشنبه ۵ فروردین‌ماه، سیل مهیب و برق‌آسایی شهر شیراز را درنوردید که در شدیدترین منطقه‌ی مورد حادثه در دروازه قرآن، تاکنون دست کم ۱۹ کشته و بالغ بر ۹۴ مصدوم بر جای گذاشته است.

انتهای پیام/ سجاد بنام