پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سیل بی‌سابقه در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود خسارت ۵ میلیارد تومانی به تأسیسات آب و فاضلاب شهری، اما با تلاش شبانه‌روزی تیم اتفاقات، شاهد کمترین قطعی و بروز مشکلات برای شهروندان بودیم. 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی لدنی‌نژاد، امروز  در بازدید از تاسیسات آبرسانی شهر یاسوج و مادوان، اظهار کرد: در اثر بارندگی‌های اخیر و بروز سیلاب خسارت‌های متعددی به تاسیسات و  خطوط انتقال آب شهرهای استان از جمله یاسوج، مادوان و سرفاریاب وارد آمد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحد از تخریب خط انتقال ۲۰ اینچ تنگ‌کناره در  محل  پل سوم بشار، تخریب خط انتقال ۱۲ اینچ سرآبتاوه و ۱۲ اینچ سرفاریاب در اثر بارندگی‌های اخیر خبر داد و گفت: نیروهای اتفاقات از لحظه بروز حوداث وارد عمل شدند و  به رغم سیلابی بودن محل حوادث با تمام توان در حال انجام عملیات اصلاح و مرمت هستند.

وی افزود: کار مرمت خط انتقال ۲۰ اینچ تنگ کناره و خط ۱۲ اینچ سرآبتاوه انجام، و با آبگیری مخازن قطعی آب شهر یاسوج برطرف شد.

آبفا

لدنی نژاد در ادامه با بیان اینکه کار مرمت خط انتقال آب شرب سرفاریاب به دلیل حجم بالای تخریب خط انتقال و مشکل عملیات مرمت، کمی با وقفه انجام خواهد شد، تصریح کرد: تلاش می‌شود خیلی سریع این مشکل نیز برطرف شود و تا زمان رفع این حادثه  کار آبرسانی به شهروندان سرفاریابی از  طریق تانکر آبرسانی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه  و بویراحمد با بیان اینکه در اثر سیلابی شدن رودخانه مهریان، ایستگاه پمپاژ آب مهریان دچار خسارت جدی شد و سه چشمه تامین آب شهرهای یاسوج و مادوان واقع در تنگ مهران آب نهر نیز گل‌آلوده شدند که در همین راستا علاوه بر قطع آب  مناطق مذکور عملیات  شستشوی مخازن و شبکه مناطق مذکور انجام شد.

وی یادآور شد: پس از رفع گل آلودگی  آب چشمه های مهریان و  آب نهر آب مناطق مذکور در مدار قرار گرفت و در همین راستا تیم های مدیریت بحران  و کنترل کیفیت آب و فاضلاب استان به صورت مداوم بر کیفیت و بهداشت آب شرب شهروندان نظارت دارند.

مدیرعامل شرکت آب  و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد میزان خسارت وارده به تاسیسات آبرسانی شهرهای استان در اثر بارندگی‌های اخیر را بیش از ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

لدنی نژاد با تقدیر از همراهی شهروندان در این موقعیت عنوان کرد: بروز این سیلاب ها  بی سابقه بود و اطلاع رسانی به موقع دستگاه‌های متولی و انجام اقدامات پیشگیرانه و تلاش مجموعه کارکنان آبفا خسارت های وارده به تاسیسات آبفا را به حداقل رساند.

انتهای پیام/د