پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزیر ارتباطات در جریان بازدید از منطقه سیل زده سعدیه شیراز، آسیب های وارد شده به این منطقه را زیاد توصیف کرد و گفت: آنچه در گام نخست باید مد نظر مسئولان قرار گیرد تامین سلامت مردم است که از هر اقدامی مهمتر است.

آستانه تحمل مسئولان در برابر انتقاد مردم بالا‌تر رود/ مردم حق دارند اگر ما بودیم شدیدتر انتقاد می‌کردیم

 محمد جواد آذری جهرمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: قطعا ساماندهی این منطقه و فراهم کردن شرایط بازگشت ساکنان آن به منازل‌شان چند هفته زمان می‌برد بنابراین لازم است نیروی انتظامی در منطقه مستقر شده تا خانواده های سیل زده با اطمینان نسبت به حفاظتی که از اموالشان می شود حاضر به ترک منطقه و استقرار در کمپ شوند.

وی گفت: برای تامین اقلام مورد نیاز مردم این منطقه، هماهنگی می کنیم تا حدود ۲ هزار تخته پتوی مورد نیاز  و دیگر موارد ضروری تامین شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد:  ظاهرا این مناطق در سال های گذشته نیز در چند نوبت دچار آبگرفتگی شده که باید فکری اساسی برای این موضوع شود تا دیگر چنین اتفاقی روی ندهد.

آذری جهرمی، با اشاره به گلایه‌های برخی از مردم گفت: مسئولان باید در چنین شرایطی در مقابل انتقادها صبر و حوصله خود را بالا ببرند و اگر انتقادی می‌شود بپذیرند چرا که این مردم حق دارند و اگر ما هم در چنین شرایطی بودیم حتما شدیدتر انتقاد می کردیم.

به گزارش ریواس جنوب، ظهر دوشنبه ۵ فروردین‌ماه، سیل مهیب و برق‌آسایی شهر شیراز را درنوردید که در شدیدترین منطقه‌ی مورد حادثه در دروازه قرآن، دست کم ۱۹ کشته و بالغ بر ۱۱۰ مصدوم بر جای گذاشته است.

صبح روز سه‌شنبه ۶ فروردین نیز موج دوم سیل شیراز را در برگرفت که این بار محله‌ی سعدی مورد هدف اصلی بود که البته با تمهیدت ویژه و اطلاع‌رسانی گسترده خوشبختانه تلفات جانی نداشت. هرچند خسارت‌های مالی سنگینی را بر مردم این محله تحمیل کرده است.

انتهای پیام/ محمدرضا طاهری