پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب /در این وانفسای خبرهای بد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فساد و اختلاس و سیل و ویرانی ، گاه خبر صف طویل برای خرید یک کتاب می تواند التیام بخش این هم اندوه باشد.
تصویر بالا از این دست خبرهاست. این همه آدم توی یک شهرستان محروم از توجه مسئولان، هرساله در اواسط تعطیلات نوروز روی صندلی های پلاستیکی و بعضی نیز ایستاده،و البته در سرمای شبانه بهاری منطقه کهگیلویه در دوشب متوالی می نشینند و اصرار دارند که تا آخر برنامه باشند. نه جنگ شادی و استندآپ کمدی و خنده و شوخی در کار است و نه موسیقی و ساز و آواز کلیپ و فیلم و تئاتر( که به هرحال جذابیت بالایی برای مخاطبان دارد.) این همه آدم نشسته اند که فقط شعر بشنوند و دیگر هیچ.
”شب های شعر بلاد شاپور” آیین سالیانه ای است که هر ساله در روزهای هشتم و نهم و گاه با یکی دو روز پس و پیش، در کاروانسرایی از قرون گذشته در بافت قدیمی شهر دهدشت- که روزگاری بلاد شاپورش می خواندند – برگزار می شود و جمعیت مشتاق، گوش تا گوش در چهار گوشه یک فضای کاملا ایرانی می نشینند و شعر می شنوند.
در این همایش سالیانه مسئولان فرهنگی، با هوشمندی دریافته اند که کار را به اهالی فرهنگ بسپارند و جز در صورت لزوم سخن نرانند و از این منظر الگوی خوبی برساخته اند. این اتفاق خوب حاصل همکاری مردم شهرستان کهگیلویه و ”انجمن شاعران و نویسندگان دهدشت” است که هم از منظر فرهنگی و هم به لحاظ گردشگری به یکی از جذابیت های منطقه جنوب تبدیل شده است. حضور شاعران و نویسندگان و البته مخاطبانی از مناطق دیگر کشور در این همایش هم بر خوبی این اتفاق افزوده است.
این چند جمله از سر قدردانی از مردم کهگیلویه و انجمن شاعران این شهرستان به اشتراک گذاشته شده است.