پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالیکه آب در برخی از مناطق شیراز طی روزهای اخیر کدر شده است، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرده که آب شیراز سالم است و این کدورت به معنی آلودگی آب نیست.

 به گزارش ریواس جنوب در روزهای اخیر آب در مناطقی از شیراز از جمله شهرک سعدی، معالی آباد، زرهی و برخی مناطق دیگر، تا حدودی کدر شده است.

اما در همین حال عبدالرسول همتی می‌گوید آب شرب شیراز پس از جریان سیل پنجم فروردین ۹۸، سالم و قابل شرب است؛ زیرا این دانشگاه همواره همه آزمایش‌های میکروبی و کلر سنجی لازم را انجام می‌دهد، ضمن اینکه با افزایش کلر موجود در آب اقداماتی برای اطمینان از سالم بودن آب نیز انجام شده است.

میزان کلر در آب آشامیدنی، تا ۲ برابر حد مجاز قابل افزایش است.

به گفته‌ی این مقام مسؤول کدر بودن آب به علت ترکیدگی و شکستگی شبکه آب رخ داده؛ او البته توضیح بیشتری در خصوص دلیل کدر شدن آب این مناطق ارائه نکرد اما اعلام کرد که ممکن است کدر بودن آب تا چند روز دیگر نیز ادامه داشته باشد.

همتی به شهروندان شیراز اطمینان خاطر داد که آب شیراز هیچ آلودگی میکروبی ندارد و علت بیماری افراد معدودی که در روزهای گذشته به علت بیماری‌های گوارشی به مراکز درمانی مراجعه کردند، ناشی از آب آلوده نبوده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام