پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شرایط ویژه بانک کشاورزی استان برای کشاورزان دارای معوقات بانکی گفت: کشاورزانی که در پرداخت اقساط خود دچار مشکل شده اند با پرداخت ۲۰ درصد از بدهی خود می توانند از ۱ تا ۵سال معوقات خود را تقسیط نمایند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، بهنام فرح بخش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بانک کشاورزی استان در حال حاضر ۲۰۰۰ میلیارد ریال مطالبات معوق دارد که اگر این مبلغ وصول شود، ۱۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دیگر نیز می توانیم پرداخت نماییم و پرداخت تسهیلات این بانک به حدود ۸۰۰۰میلیارد ریال خواهد رسید که به نوبه خود اثر شگرفی در بخش کشاورزی استان و رونق تولیدات کشاورزی خواهد داشت.

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهم ترین فعالیت های بانک کشاورزی استان در سال ۹۷ اظهار کرد: اصلی ترین رسالت بانک کشاورزی حمایت از تولید و اشتغال در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته به آن است.

وی افزود : بانک کشاورزی بعنوان بانک عامل سازمان های حمایتی در زمینه نوسازی مسکن روستایی و شهری زلزله زدگان و توزیع تسهیلات مربوط به کمیته امداد ،بنیاد مسکن و بنیاد شهید فعالیت دارد .

پیشگامی بانک کشاورزی استان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

فرح بخش افزود: مجموع تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی ۶۴۴۹ میلیارد ریال بوده که ۲۳۱۰ میلیارد ریال از محل وجوه و ۴۱۳۹ میلیارد از منابع داخلی تامین شده است و تعداد ۲۱۱۲۷ کشاورز از این تسهیلات بهره مند گردیده اند . فرح بخش با بیان اینکه بانک کشاورزی بیشترین پرداخت را در زمینه اشتغال روستایی داشته است، عنوان کرد: بیش از ۱۰۳۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی توسط این بانک پرداخت شده است ، به طوری که بانک کشاورزی با جذب بیش از ۸۰ درصد اعتبار اشتغال روستایی رتبه اول را در استان در این زمینه دارد .

فرح بخش یاد اور شد: بر اساس رتبه بندی به عمل آمده در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی ، بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه هشتم را در بین بانکهای کشاورزی کشور دارد.

وی عنوان کرد: در حوزه بیمه در سال ۹۷-۹۶ نسبت به سال قبل از آن پرداخت غرامت ها رشد ۵/۱ برابری داشته است.

فرح بخش یاداور شد: کل حق بیمه دریافتی از بیمه گذاران در سال زراعی ۹۷-۹۶ حدود ۸۹ میلیارد ریال بوده در حالیکه مبلغ کل غرامت مصوب شده بیش از ۲۹۱ میلیارد ریال میباشد و از این میزان غرامت مصوب شده مبلغ ۸۸ میلیارد ریال آن پرداخت شده ، مبلغ ۸۲ میلیارد ریال آن تهاتر شده و مبلغ ۱۲۱ میلیارد ریال آن در حال پیگیری جهت پرداخت به بیمه گذاران می باشد.

وی گفت: کشاورزان می توانند جهت بیمه محصولات کشاورزی برای سال زراعی ۹۸ – ۹۷ از محل طلبشان از صندوق بیمه حق بیمه های سال جاری خود را تهاتر نمایند .

فرح بخش از بیمه محصولات کشاورزی به عنوان چتر حمایتی کشاورزان نام برد و گفت: امیداوریم که پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه در استان داشته باشیم.
وی بیمه محصولات کشاورزی را امری لازم عنوان کرد و گفت: این موضوع مانند سایر مولفه‌های کشاورزی که در زمینه کاشت، داشت و برداشت وجود دارد باید مد نظر کشاورزان قرار گیرد.

مدیر شعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کل حق بیمه دریافتی بابت بیمه محصولات کشاورزی استان در سال ۹۷ – ۹۸ تا کنون ۲۶۳ میلیارد ریال است که حق بیمه سهم بیمه گذار ۹۹ میلیار د ریال و حق بیمه دولت ۱۶۴ میلیارد ریال میباشد. وی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در استان در حوزه های مختلف کشاورزی وجود دارد نیاز است که کلیه فعالین در بخش کشاورزی منابع خود را برای حمایت بیشتر از تولید و اشتغال در بانک کشاورزی متمرکز کنند.

انتهای پیام/د