پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره صمت کهگیلویه با بیان اینکه نرخ مصوب استانی نباید برای واحدهای شن و ماسه شهرستانی اعمال شود، از تعیین نرخ جدید در کمیسیون شهرستان خبر داد.

سید یاسین علویان‌سوق در گفت‌وگو با ریواس جنوب اظهار داشت: اعمال نرخ استانی برای واحدهای شن و ماسه را نمی‌پذیرم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه گفت: تعیین نرخ استانی برای واحدهای شهرستان اجحاف است حقوق مردم باید رعایت شود.

علویان‌سوق تأکید کرد: تحت هیچ شرایطی کمیسیون تعیین نرخ شن و ماسه سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده از نرخنامه مصوب استان تبعیت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: نظر به شرایط جغرافیایی، لحاظ نمودن سطح درآمد،کیفیت انواع شن و ماسه و کوهی نبودن برداشت این محصول با لحاظ نمودن همه شرایط نرخ واحدهای تولیدی شن و ماسه توسط کمیته مربوطه امروز اعلام خواهد شد.

این مسؤول گفت: هرگونه تخطی از نرخ فعلی و تبعیت از نرخ استانی تخلف محسوب می‌شود و در صورت بازرسی یا گزارشات مردمی فرم گزارش بازرسی برای متخلفین تشکیل خواهد شد.

به گفته علویان‌سوق اعمال نرخ‌های اخیر تعیین شده استانی برای این شهرستان‌ها بی رحمانه و غیر منصفانه است.

وی گفت: از فرمانداران هر سه شهرستان، دادستان‌ها، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی می‌خواهم در جریان این موضوع باشند و اجازه اجحاف ندهند.

رئیس اداره صمت کهگیلویه با بیان اینکه در صورت تخطی واحدهای تولیدی از نرخ تعیین شده توسط کمیسیون شهرستانی فرم گزارش بازرسی با مبلغ ریالی برای متخلف در نظر گرفته خواهد شد تصریح کرد: صاحبان این واحدهای تولیدی چنانچه از فعالیت صنفی و تولیدی خودداری نمایند مشمول امتناع از عرضه کالاهای و خدمات خواهند شد.