پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

۲ برادر و جوان اهل شهرستان کازرون فارس، داروی گیاهی برای جلوگیری از ریزش مو در افراد تولید کردند و این اختراع خود را به ثبت رساندند.

 به گزارش ریواس جنوب، سعید و حسین درتاج که به ترتیب دانش آموخته کارشناسی مهندسی نفت و مهندسی پزشکی هستند، با اشاره به ثبت اختراع خود به ایرنا گفتند: ریزش از مشکلاتی است که هر فردی ممکن است در طول زندگی با آن روبرو شود و اگر سریع اقدام نکند موجب طاسی و ریزش بخش عمده ای از موی سر می شود.

آنها درباره اختراع خود گفتند: این داروی کاملا گیاهی با دارا بودن انواع ویتامین ها و مواد معدنی موجب بهبود فرایند خون رسانی به ریشه مو، تغذیه بهتر فولیکول (مولد مو) و تقویت مو می شود.

به گفته سعید درتاج از مخترعان این داروی گیاهی، مهمترین مزیت این محصول نسبت به دیگر محصولات را می توان به عدم بازگشت دوباره ریزش مو پس از یک دوره دو ماهه دانست.

وی گفت: این محصول پس از تایید پژوهشکده گیاهان دارویی به عنوان مرجع علمی مورد تایید اداره ثبت اختراعات منجر به کسب گواهی ثبت اختراع به شماره ۰۱۸۹۸۲ الف/۸۹ شده است.

در نامه‌ای که این جوانان مبتکر اهل شهرستان کازرون با امضای معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده گیاهان دارویی سازمان جهاد دانشگاهی ارائه کردند، خطاب به اداره ثبت اختراع آمده است: جدید بودن (تازگی در سطح دنیا)، نوآوری داشتن و دارای گام ابتکاری و کاربرد صنعتی ادعای فوق با توجه به مطالعات صورت گرفته قابل تایید است.

حسین درتاج که به اتفاق برادرش سعید این داروی گیاهی را ابداع کرده است، نیز گفت: تاکنون از نمایشگاه های بین المللی اختراعات کشورهای آلمان، چک، چین، کره شمالی و هندوستان برای معرفی این اختراع دعوت نامه دریافت کرده ایم.

درتاج با بیان این که فرمولاسیون منحصر بفرد این داروی گیاهی به مدت ۲۰ سال در اختیار مخترعان است، گفت: این محصول بزودی به بازار عرضه خواهد شد.

وی در ادامه از دکتر عباس معتمدی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون که استاد راهنمای این طرح اختراع بوده است، قدردانی کرد.

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

انتهای پیام/ سحر محمدزاده