پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دادستان شیراز دلیل دستگیری ۱۵ فرد فعال در حوزه طبیعت گردی در شیراز را اتهام ترویج فساد از طریق وعده‌های منافی عفت ازجمله رقص و شنای مختلط زن و مرد اعلام کرد.

 به گزارش ریواس جنوب، هفته گذشته ۱۵ نفر فعال در تورهای گردشگری که به ترویج فساد از طریق شبکه‌های مجازی و تبلیغات متهم شده‌اند، در شیراز دستگیر شدند.

اما در حالیکه برخی رسانه‌های بیگانه تلاش دارند که این دستگیری‌ها را به مسائل امنیتی و جاسوسی نسبت دهند، علی صالحی دادستان شیراز اعلام کرده که این افراد سرگروه‌های آژانس‌های طبیعت گردی بودند که در قالب تورهای گردشگری اقدام به ترویج فساد می‌کردند.

به گفته‌ی او بازداشت شدگان از عوامل ترویج فساد و فحشا بوده‌اند که با اقدامات منافی عفت عمومی و تبلیغات باعث جریحه‌دار شدن عفت عمومی شده‌اند.

وعده‌های منافی عفت مبنی بر رقص و شنای مختلط زن و مرد و تبلیغ مفسده برای جذب افراد بیشتر در اینستاگرام و شبکه‌های مجازی، از جمله مواردی است که در جرایم این افراد گزارش شده است.

دادستان شیراز با بیان اینکه دستگیری این افراد با گزارش‌های مردمی و از سوی ضابطان قضایی انجام گرفت اعلام کرده که در زمان مقرر رسیدگی به اتهامات این افراد انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹