پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد ازممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر به مناطق ییلاقی استان خبر داد و گفت: برای جلوگیری از تخریب مراتع با عشایری که زودتر از موعود کوچ کنند برخورد جدی می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی عشایر، مجید علی‌پور در خصوص زمان و موعد کوچ عشایر استان اظهار کرد:  از ۱۵ تا ۲۰ اردیبهشت ماه  زمان کوچ عشایر استان به مناطق ییلاقی اعلام شده است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از عشایر استان خواست زودتر از موعد مقرر به مناطق ییلاقی کوچ نکنند در غیر این صورت امور عشایر هیچ گونه مسؤولیتی در قبال آن‌ها را نمی‌پذیرد.ممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر به مناطق ییلاقی کهگیلویه و بویراحمد

وی به اقدامات امور عشایر استان اشاره کرد و گفت: همه تمهیدات لازم برای آبرسانی سیار و تامین ارزاق عمومی عشایر در زمان کوچ انجام شده است.

علی‌پور با بیان این‌که در سیل‌ اخیر ۸۰۰ کیلومتر از راه‌های عشایری در کهگیلویه و بویراحمد مسدود شده است افزود: اقدامات لازم جهت بازگشایی این راه‌ها تا هفته آینده انجام گرفته است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به هشدارهای هواشناسی و جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها اشاره و عنوان کرد: عشایر قبل از موعد مقرر به سمت مناطق سردسیری حرکت نکنند و همچنین از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و ارتفاعات دوری کنند.

انتهای پیام/د