پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

‌جیغ بلند ترمز، سکوت شب را شکست و آنچه برجا ماند، ردی از خون بر خیابان خیس بود و پاکبانی که در گوشه‌ای، بی حرکت روی آسفالت باران خورده درازکشیده و برای ابد به خواب رفته بود!

شامگاه شنبه، زمانیکه عقربه‌های ساعت روی دقایق پایانی بیست و چهارمین روز فروردین موزون، پیش می‌رفت، جان پاک یک پاکبان، در بلوار فرهنگ شهر شیراز، قربانی شهروندی بی فرهنگ شد که خلوتی انتهای شب، او را به وهم حرکت در کورس سرعت اتومبیلرانی دچار کرده بود.

پاکبانان یکی از قربانیان ثابت، بی مبالاتی مجنونان سرعتی است که خیابان را با پیست اتومبیلرانی و موتورسواری اشتباه گرفته‌اند و شب‌ها، نبود حافظان نظم و قانون را غنیمت شمرده و پا را تا نهایت به خطر انداختن امنیت دیگران، روی پدال گاز فشار می‌دهند.

شامگاه شنبه بیست و چهارم فروردین هم آخرین روز برای یکی از پاکبانان شهرداری شیراز بود تا آخرین نوازش جارویش را بر تن آسفالت خیابانی از خیابان‌های شیراز بکشد و در مسیر پاکی شهر، جان ببازد؛ خون او و دیگرپاکبانان و شهروندانی که قربانی آدم‌های خودخواهی که اتومبیل‌های گران قیمت و کیسه پر ثروتشان، آنان را به جنون سرعت مبتلا کرده و هر روز حادثه‌ای می‌آفرینند.

شامگاه شنبه، خانواده یک پاکبان، یک شهروند، نان آور زحمتکشی را از دست داد، زنی بیوه و بچه‌هایی بی پدر شدند تا برخی از رانندگان، عاقبت لحظه‌ای غفلت را ببینند و عبرت بگیرند. (منبع: ایسنا)

به گزارش ریواس جنوب، محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز اعلام کرد: برخورد یک دستگاه خودرو دانگ فنگ اچ سی کراس با پاکبان موجب مرگ این شخص در بلوار شهید رجایی (فرهنگ شهر) شیراز شد.

سرهنگ مصطفی عباسی رئیس پلیس راهور استان فارس نیز درباره علت حادثه گفت: ماموران در بررسی اولیه مشاهده کردند یکدستگاه سواری پرادو به علت عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه با تیر برق و یک نفر پاکبان در آن محدوده برخورد کرده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام