پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

برخی از کارکنان اداری و معلمان ادارات اموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق کهگیلویه و بویراحمد خواهان پرداخت ۷ ماهه اضافه کاری خود هستند

مطالبات کارکنان و معلمان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شود

به گزارش ریواس جنوب، برخی از کارکنان اداری و معلمان آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد با برقراری تماس خواستار پیگیری پرداخت مطالبات خود شدند.

کارکنان اداری آموزش و پرورش می‌گویند: ۷ ماهه اضافه کاری آنان پرداخت نشده در حالی در استان‌های دیگر این مطالبه به حق کارکنان پرداخت شده است.

همچنین حق التدریس و اضافه کاری معلمان غیرموظف نیز ۶ ماهه معوق است و معلمی که به صورت دو شیفت فعالیت دارد نیز حق الزحمه آنان ۶ ماه بوده که پرداخت نشده است.

بنا به بررسی‌های انجام شده حق الزحمه امتحانات یعنی نیروهایی که کار برگزاری امتحانات نهایی سوم و پیش دانشگاهی بر عهده دارند از سال ۹۶ تاکنون پرداخت نشده است.

کارکنان اداری آموزش و پرورش می‌گوید: به دلیل اداری شدن ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان از حقوق آنها کم شد و تنها دل خوشی آنان به اضافه کاری بوده که در این صورت مجبور به استعفاء و تدریس در مدارس هستند.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با تسنیم با تاکید بر اینکه هیچ استانی اضافه کار کارکنان اداری را پرداخت نکرده است، گفت: هر فردی بتواند ثابت کند ریالی به استانی بابت این موضوع پرداخت شده جایزه می‌دهیم.

اردشیر یاری افزود: البته این امکان وجود دارد برخی استان‌های برخوردار از جمله البرز با درآمد اختصاصی ۴۰ میلیارد تومان اضافه کار و مطالبات کارکنان را پرداخت کرده باشند.

وی با بیان اینکه استانی همچون البرز با استان بدون درآمدی مثل کهگیلویه و بویراحمد قابل مقایسه نیست، ادامه داد: به طور حتم شرایط آموزش و پرورش در سال ۹۸ به مراتب بدتر از سال گذشته است.

یاری تاکید کرد: اجباری برای ماندن هیچ نیروی اداری نیست و اگر سال ۹۸ چشم انتظار اضافه کار بوده یقین داشته باشند شرایط بسیاربدتر است و اگر همکاری با چشم مادی در ادارات مشغول به کار می شود برای اینکه ما شرمنده آنها نشویم باید بدانند که نسبت به پرداخت مطالبات سال آینده نیز وضعیت خوبی نخواهیم داشت لذا می توانند تصمیم درستی بگیرند.

اما علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با فارس  به استانی نبودن بودجه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: صحبت‌های مدیرکل آموزش و پرورش و شما به حق است پولی که ۷ سال پیش طلبکار بودید اگر پرداخت شود جوابگویی قدرت خرید شما با این وضع تورم نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دولت و مجلس مشکل فرهنگیان را می‌دانند یکی از سناریوها برای رفع این موضوع برداشت از صندوق توسعه ملی است که اگر اجازه این کار صادر شود کمتر از خسارت سیل نیست.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی برای توسعه کشور و تولید است گفت: این حوزه هم مشکلاتی دارد برای برداشت از صندوق هم قانون موانعی ایجاد کرده است، چندین بار با وزیر آموزش و‌ پرورش در مورد مطالبات فرهنگیان صحبت کردم.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه رقم مطالبات معلمان استان در مقایسه با سایر استان‌ها کمتر است، افزود: در همه جای دنیا بحث‌‌های صنفی اگر سیاسی نشود به حق است اما همه باید درک درستی از وضعیت کشور و مشکلات اقتصادی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آنچه وظیفه ما است را انجام می‌دهیم، عنوان کرد: فرهنگیان در تمام مراحل از جنگ تحمیلی گرفته تا مشکلات کنونی پای کار بودند و باید قدردان آنها باشیم اما می‌دانیم انها متحمل چه فشارهایی هستند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به عنوان استاندار مطالبات معلمان را پیگیری می‌کنم و امیدوارم در آستانه روز معلم، مشکلات این قشر هم حل و فصل شود.