پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ورودی شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران، این روزها به جای منظره‌های طبیعی و زیبا با بنرهای ترحیم و تسلیت و وفات‌ها، تزئین شده تا هر رهگذری، سال نکوی این شهر کوهپایه‌ای را از بهار ورودی‌هایش ببیند؛ ورودی‌هایی که ار دیدن آن می‌شود حدس زد که شهردار و استاندار آن شهر چه کسانی هستند؟

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، از سمت شیراز که وارد مرکز استان کهکیلویه و بویراحمد می‌شویم، به ویژه در پل اول رودخانه بشار، حجم زیادی از بنرها و پلاکاردهای ترحیم و تسلیت با داربست‌های بدقواره نصب شده است که چهره این شهر زیبا را بسیار زشت کرده است.

ورودی یاسوج و بنرهای ترحیم

البته ورودی‌های شهر یاسوج از هیچ سمتی زیبا نیستند و از سمت اصفهان با حجمی از نخاله و زباله مواجه هستیم و لازم است نهادهای متولی هم در حوزه راهداری و هم شهرداری به این موضوع اهمیت بدهند.

تا پیش از این ورودی‌های این شهر با وانت‌بارهای میوه‌فروش، شبیه بازار روز و حراجی بوده و با تدابیری که اندیشیده شد، وضعیت بهتری حاکم شده اما به نظر می‌رسد ورودی شهر آنگونه که باید برای متولیان امر مهم نیست.

گویا مجوز نصب این بنرها و تابلوهای وفات و مرگ و میرها را خود شهرداری و واحد اجرائیات آن می‌دهند که علاوه بر پیشانی شهر در عمده میادین و بلوارها نیز نصب می‌شوند و این گونه کارها اگر چه به هیچ عنوان زیبنده پایتخت طبیعت ایران نیست بلکه فقط اینجا دیده می‌شوند و اصلا قابل توجیه نیست.

جالب است این بنرها در یک ردیف و به شکل بدسلیقه و تا چشم کار می‌کند نصب می‌شوند و گویا عامدانه و برای تزئین ورودی کار شده‌اند که انتظار می‌رود شهردار یاسوج که در مدت کوتاه مسئولیتش کارهای خوبی را شروع کرده اجازه ندهد با این بدسلیقگی‌ها، چهره شهر زیبا و کوهپایه‌ای یاسوج نازیبا شود.

یادمان نرود که از ورودی یک شهر می‌شود حدس زد که شهردار و استاندار و مدیرانش چه کسانی هستند پس برای اثبات توانمندی‌هایمان هم که شده، ورودی مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و پایتخت طبیعت ایران را جدی بگیریم.

انتهای پیام/ بنام-ک