پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سندیکای پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد تلویحا” شرکت آب و فاضلاب شهری این استان را متهم کرده که بعد از اعلام برنده مناقصات از آنها می‌خواهد که با قیمت کمتری کار را انجام دهند؛ موضوعی که علی لدنی‌نژاد، پاسخ شفافی به آن دارد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، محمود سجادیان امروز در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از برخی ادارات گفت: متأسفانه باب شده است که در مناقصات برخی ادارات، بعد از پیشنهاد قیمت و بازگشایی پاکات، ادارات وارد رایزنی و لابی با پیمانکاران می‌شوند و از آنها می‌خواهند که قیمت کمتری پیشنهاد دهند.

رئیس انجمن سندیکای پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: این ادارات، پیمانکاران را تهدید می‌کنند که اگر قیمت کمتری را پیشنهاد ندهند، مناقصه را تجدید خواهند کرد.

سجادیان به طور مشخص از شرکت آب و فاضلاب شهری این استان نام برد و خواهان اصلاح این رویه شد.

در همین راستا، عزیز فیلی، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه چنین تقاضایی از پیمانکاران کار غلطی است، گفت: هیچ اداره‌ای حق لابی‌گری و فشار بر پیمانکار را ندارد و بدون تعارف با این ادارات و مدیران آنها برخورد می‌کنیم.

فیلی اضافه کرد: پیمانکاران نیز به هیچ عنوان نباید زیر بار این فشارها بروند و قیمت خود را تغییر دهند و خواسته مدیران را بپذیرند.

معاون عمرانی استاندار همچنین گفت که مدیران ادارات و افراد ذیربط در مناقصات فقط در صورتی که یک دلیل قانونی باشد، اختیار دارند که مناقصه یا مزایده‌ای را تجدید کنند و در غیر این‌صورت اجازه این کار را به آنها نمی‌دهیم.

خبرنگار ریواس جنوب برای پیگیری این موضوع به سراغ علی لدنی‌نژاد رفت تا صحت و سقم این ماجرا را پیگیری کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در همین زمینه گفت: موضوع به شکلی که شما سوال می‌کنید نیست و حقیقت این است که ما در همان کمیسیون مناقصات با پیمانکاری که پایین‌ترین قیمت را دارد، صحبت می‌کنیم که در صورت امکان با درصد پلوس کمتری کار را شروع کند.

لدنی‌نژاد با تأکید بر اینکه این کار برای صرفه و صلاح دولت و تحمیل هزینه کمتر و در حد یک پیشنهاد به پیمانکار آن هم در همان جلسه کمیسیون انجام می‌گیرد و موضوع جدی و مهمی نیست که بخواهیم آن را بزرگ و حاشیه‌ای کنیم.

وی توضیح داد: اگر پیمانکار پیشنهاد ما را نپذیرد بدون تردید هیچ خللی در ادامه روند مناقصه به وجود نمی‌آید و تهدید به تجدید مناقصه را به جد رد می‌کنم.

لدنی از تعامل خوب این شرکت با پیمانکاران و فعالیت مؤثر پروژه‌های این شرکت هم گفت و تأکید کرد: گاها برخی پیمانکاران پیشنهاد انجام کار را با مبلغ کمتری می‌پذیرند و گاها هم نمی‌پذیرند و این‌ها هیچکدام در اجرای دقیق قانون نقشی ندارند و هدف اصلی کمک به منابع بیت‌المال و دولت است.

انتهای پیام/بنام-ک