پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با امضای تفاهم‌نامه انتقال بیمه‌ی مددجویان شهری کمیته امداد به سازمان بیمه سلامت، مددجویان شهری کمیته امداد از ۱۰ روز آینده می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت (طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت)، دفترچه‌های بیمه سلامت خود را به صورت رایگان دریافت کنند.

 به گزارش ریواس جنوب با اعلام این تصمیم جدید، از این پس دفترچه‌های کمیته امداد در مناطق شهری از درجه اعتبار ساقط و تمامی مددجویان این کمیته در سطح کشور دفترچه بیمه سلامت دریافت خواهند کرد.

بنا بر اعلام طاهر موهبتی مدیر عامل بیمه سلامت کشور در مراسم امضای تفاهم نامه پوشش بیمه سلامت مددجویان شهری کمیته امداد امام خمینی (ره)، ظرف یک تا دو ماهه آینده باید برای همه دفترچه بیمه صادر شود.

** ۵۷ هزار مددجوی شهری در استان فارس تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

همچنین به گفته‌ی فرهاد لطفی مدیرکل بیمه سلامت استان فارس، تعداد مددجویان شهری کمیته امداد در استان فارس ۵۷ هزار نفر است که از این پس از حیث بیمه درمان تحت پوشش اداره‌کل بیمه سلامت این استان خواهند بود.

** جزئیات بیشتر در خصوص بیمه سلامت مددجویان شهری

بر مبنای توضیحاتی که روابط عمومی بیمه سلامت استان فارس در اختیار ریواس جنوب قرار داده، مددجویان شهری کمیته امداد در قالب صندوق «سایر اقشار – نظام ارجاع سطح یک” سازمان بیمه سلامت، بدون پرداخت حق بیمه و هزینه دریافت دفترچه درمانی، بیمه می‌شوند.

این افراد صرفاً از مراکز دولتی می‌توانند خدمت بگیرند و فعلا در دوران گذار (یعنی تبدیل کارت کمیته به دفترچه بیمه) می‌توانند به مراکزی که از قبل از طرف کمیته امداد مشخص شده بود مراجعه کنند. آن مراکز اسناد را برای اداره‌کل بیمه سلامت استان ارسال می‌کنند.

همچنین با اجرای این طرح بیمه سلامت به عنوان بیمه پایه و فعلاً کمیته امداد نقش بیمه تکمیلی این مددجویان را ایفای نقش می‌کنند.

گفتنی است کمیته امداد هزینه ۳ هزار تومانی تعویض یا دریافت دفترچه بیمه را متقبل شده است و بنا بر این دریافت دفترچه بیمه سلامت نیز در دفاتر پیشخوان دولت (طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت) برای مددجویان هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.

در حال حاضر حدود ۴٠ میلیون نفر (نیمی از جمعیت کشور) تحت پوشش  بیمه سلامت قرار دارند که بیش از ۵ میلیون نفر در صندوق کارکنان دولت و ٢٢ میلیون نفر در صندوق روستاییان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و سایر بیمه شدگان شامل دانشجویان، مددجویان بهزیستی و… ذیل صندوق سایر اقشار هستند. ضمن اینکه از امروز یک میلیون نفر از مددجویان شهری کمیته امداد کشور هم به این صندوق اضافه می‌شوند.

انتهای پیام/