پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به بحث رفتنش از این استان گفت: برای من فرقی ندارد، کجا خدمت کنم، هر وقت قوه قضاییه تشخیص بدهد باید از اینجا بروم، این کار را انجام می دهم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و دویراحمد، همایشی به منظور تجلیل از همکاران قضایی که در ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات برگزیده شده بودند در سالن شهید بهشتی این دادگستری برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد در سخنانی به اهمیت نظارت به منظور کمک به کارکنان اشاره نمود و اظهار داشت: مجموعه واحد های نظارتی از قبیل حفاظت و اطلاعات و نظارت و ارزشیابی قضات ، رسالت شان کمک به هدایت مستقیم پرسنل دستگاه قضایی در مسیر حق و حفظ آبروی پرسنل آن است.
مزارعی در ادامه با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه عنکبوت و ذکر این نکته که خداوند عملکرد انسان را در میزان سنجش قرار می دهد و انسان را رها نمی کند در خصوص دستگاه های نظارتی بیان داشت: دستگاههای نظارتی برگرفته از فرمایشات الهی در قرآن مجید است.
مزارعی افزود: در فرمایش حضرت امیر به مالک اشتر به این سئوال که چه کسانی باید ناظر باشند؟ حضرت فرموده اند، اعمال عمال و زیر دستانت را بازرسی کن و کسانی را به مراقبت بگذار که صادق بوده و دروغگو نباشند، دین داشته و خدا را در نظر بگیرند و دست به قلم شوند وزبانشان برای رضای خدا باز شود.
مقام ارشد قضایی استان بازدارندگی تشکیلات نظارتی را گوشزد کرد و اظهار داشت: این تشکیلات بازرسی در شریعت جنبه ی بازدارندگی دارند ، نه افشاگری و هنگامی که اتفاقی افتاد دنیا را خراب بکنیم.
 مزارعی بیان کرد : مکافات ظلم به بنده ی خدا را در همین دنیا پس می دهیم.
وی با توصیه ی واحد های نظارتی دستگاه قضایی استان مبنی بر اصلاح برخی کارکنانی که احیاناً دچار لغزش می شوند تصریح کرد: دست کسی را که خطایی می کند گرفته و به وی کمک نموده و در ارائه و انعکاس مطالب خدا را در نظر بگیرید، نباید تشکیلات قضایی و واحد های نظارتی بازیچه ی بیرون از مجموعه باشند و مبنا را گزارش بیرون از دستگاه قرار دهند و علیه یک همکار قضایی یا اداری گزارش بنویسد.
وی تأکید کرد پیگیری کنید تا به یقین برسید و سعی تان در اصلاح باشد نه تخریب و مبنای کارتان علم خودتان باشد.
رئیس کل دادگستری استان افزود: مراقبت سِری موجب امانتداری بیشتر می شود و سعی کنید آنچه را که بین خود،خدا و حقیقت است بیان کنید چه لزومی دارد اگر همکاری ایراد مختصری در کارش دارد آن را در بوق و کرنا کنیم، اگر کسی باشد که اصلاح نشود قاطع برخورد می کنیم اول تذکر و ارشاد و سعی در اصلاح باشد و اگر اصلاح نشد تصمیم بگیرید.
حجت الاسلام و المسلمین مزارعی در ادامه به برخی شایعات مبنی بر اینکه مزارعی از استان می رود پایان داد و گفت: من خادم همکاران و کماکان در خدمت مردم استان هستم .
وی افزود: در رابطه با پخش برخی شایعات مبنی بر رفتنم از استان ، خدمت برایم تفاوتی نمی کند کجا باشد ،بنده خود را سرباز نظام و ولایت می دانم و هرجا صلاح بدانند و بگویند خدمت می کنم.
مزارعی بیان کرد: تا روزی که قوه ی قضائیه تشخیص دهند در خدمت مردم استان خواهم بود و هر وقت صلاح بدانند که در جای دیگری خدمت نمایم ، این کار را انجام می دهم.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص  ارزیابی ماده ۲۸ و ارزشیابی واحد نظارت و ارزشیابی قضات دادگستری استان اظهار داشت: بینی و بین الله زحمات هیچ یک از همکاران نادیده گرفته نشده است و همکاران توسط دادسرای انتظامی قضات انتخاب شده اند.
وی در پایان افزود: این دادسرا علاوه برحفاظت و اطلاعات و واحد نظارت و ارزشیابی قضات در دادگستری ها، منابع دیگری نیز برای نظارت دارند و این تشویق به معنای آن نیست که بقیه کار نکرده اند بلکه همه ی همکاران زحمت کشیده اند، قضات انسانهای شریف ،جوانان پرکار و انرژی و انقلابی اند و همه تلاش کرده اند.
در ادامه ی این برنامه ۷۹ نفر از قضات محاکم قضایی استان از سوی دادسرای انتظامی قضات مورد تقدیر قرار گرفتند.
در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲۷ نفر قاضی در ۱۱ حوزه قضایی مشغول خدمتند.