پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حنای استاندار در علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای حضور شخص مدیران در جلسات، دست کم تا اینجای کار، رنگی نداشته و پیشنهاد می‌شود که آقای احمدی خودش و جلساتش را با وقت مطب شخصی آقای ایلامی هماهنگ کند و آقای ایلامی نیز بین مطب و درآمدهای آنچنانی و مدیریت بر دانشگاه یکی را انتخاب کند تا بیش از این مردم ضرر نکند؛ اگر آقای ایلامی واقعا وقت ندارد، چرا مدیر شده است؟.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، هنوز حافظه مردم و افکار عمومی تنش‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیر قبلی دانشگاه یاسوج را از یاد نبردند.

در آن روزها، محمدرضا رحیمی خود را مستقل و دارای جایگاهی در حد استاندار می‌دانست و به ندرت در جلسات حاضر می‌شد تا اینکه با قاطعیت استاندار، از مواضعش برگشت و در جلسات حضور پیدا می‌کرد اما استاندار بعد از چند روز او را تغییر داد و مدیری اهل تعامل را به جای او منصوب کرد.

حالا بعد از این مدت گویا این غرور مدیران دانشگاهی، اپیدمی شده و این بار دامن اورنگ ایلامی در دانشگاه علوم پزشکی را گرفته است و این زمزمه‌ها که روزی از دکتر رحیمی در دانشگاه یاسوج شنیده می‌شد، بار دیگر شنیده می‌شوند.

بدون تردید، شورای اقتصاد مقاومتی آن هم با حضور معاون رئیس‌جمهور از مهم‌ترین مسائلی است که دولتی‌ها می‌توانند برای جوانان بیکار با سیل مشکلات اقتصادی امروز، تصمیمی بگیرند اما رئیس یکی از از عریض و طویل‌ترین دستگاه‌های اداری این استان به این جلسات هم بی‌توجه است.

ایلامی اورنگ

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از روز نخستی که بر کرسی مدیریت این استان نشست یکی از خطوط قرمزش حضور به موقع و شخص مدیران در جلسات بوده است؛ او معتقد است که تصمیمات مهم برای مردم در همین جلسات گرفته می‌شوند.

اما این سیاست هیچ گاه در علوم پزشکی یاسوج محقق نشد و حتی پا فراتر از حضور به موقع در جلسات هم گذاشته شد و آقای اورنگ ایلامی به طور کلی در عمده جلسات مهم شرکت نمی‌کند.

به تازگی و در جلسه مهمی که با حضور معاون علمی رئیس جمهور در قالب شورای اقتصاد مقاومتی و با دستورکارهای مهمی در تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از جوانان صاحب ایده برگزار شد نیز بعد از آنکه نام اورنگ ایلامی از سوی حسن نوروزی برای ارائه گزارش قرائت شد، باز هم نبود.

موضوعی که با تعجب همه مدیران به ویژه استاندار مواجه شد.

یکی از این افراد به طنز گفت که مقصر اصلی آقای استاندار است که وقت جلسات را با آقای ایلامی هماهنگ نمی‌کند و خودسر جلسه می‌گذارد.

این فرد به ریواس جنوب گفت که وقتی آقای استاندار، زمان جلسه را همزمان با زمان ویزیت بیماران در مطب شخصی آقای ایلامی می‌گذارد، طبیعی است که او نمی‌رسد به جلسه بیاید؛ استاندار باید خودش را با ایلامی هماهنگ کند.

نکته دیگر اینکه اگر آقای ایلامی برخی جلسات به ریاست استاندار را صلاح نمی‌بیند شخصا حضور یابد، اما حداقل در یک جلسه‌ای که یک مقام کشوری آن هم یک مقام علمی مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به استانمان می‌آید، ویزیت‌هایش را کنسل کند و به همکارانش بدهد هم نانی گیر بقیه بیاید هم او به کارش برسد.

اگر هم واقعا آقای دکتر ایلامی نمی‌تواند قید درآمد آنچنانی طبابت صدها بیمار طی چند ساعت را بزند، حداقل قید مدیریت بر دانشگاه را بزند.

او در ایامی که سیل همه استان را فرا گرفته بود، در مسافرت تفریحی خارج از کشور بود و وقتی هم در استان است، با حضور در مطب و دیگر امورات، حتی وقت حضور در جلسات مهم را هم ندارد.

حالا برخی از مدیران از تعداد جلسات زیاد استاندار دلگیرند و این را هم به ریواس جنوب انتقال دادند اما دکتر ایلامی که به ندرت در هیچ جلسه‌ای حضور می‌یابد، قصه متفاوتی دارد.

ریواس جنوب از منتقدان مدیریت ارشد دانشگاه علوم پزشکی است و از امروز با دقت بیشتری حضور دکتر ایلامی را در جلسات دنبال می‌کند و اگر این رویه ادامه پیدا کند، تندتر خواهد نوشت؛ بالاخره کسی که وقت ندارد، نباید مدیر شود.

انتهای پیام/بنام-ک