پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اگر تاکنون فقط ریواس جنوب در فضای رسمی از عملکرد مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد انتقاد می کرد، اکنون فشارهای ویرانگر افکار عمومی و انتقادات شفاف و برنده وکلای مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، ضرورت اصلاح رویه نامطلوب مدیریتی در این دانشگاه را روشن تر کرد؛ رویه ای که با ورود تاجگردون به جمع منتقدین، عرصه بر یکه تازی ها در این دانشگاه عریض و طویل تنگ و تنگ تر خواهد شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، بسیاری از افرادی که این روزها باید منتقد مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شوند، به دلایلی که اورنگ ایلامی اسم آن را تعامل با همه، مدیریت انتظارات و به نوعی راضی کردن همه ذی نفودان در قدرت و تصمیمات، می گذارد، سکوت کردند.

در بین رسانه ها نیز کمتر رسانه ای هست که چشم بر ضعف ها و تخلفات این دانشگاه عریض و طویل نبسته باشد.

چرا که گردانندگان این نهاد مهم به خوبی یاد گرفتند که چگونه افراد و رسانه های مهم را نمک گیر کنند تا ماهیت اصلی دانشگاه علوم پزشکی برای افکار عمومی رو شود.

بدون تردید، پایگاه خبری ریواس جنوب، اصلی ترین منتقد رسمی مدیریت ارشد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بوده اما رفته رفته به تعداد منتقدینی که حاضرند، رسما انتقاد کنند و حرف بزنند، اضافه می شود.

ایلامی، حساب خیلی از مسائل را کرد اما هرگز از قدرت ویرانگر افکار عمومی چیزی نمی دانست و حساب آن را نکرده بود.

او آنقدر از برداشت افکار عمومی از عملکردش عافل بود که امروز نماینده مردم در مجلس در مقابل این فشارها، همه ملاحظات را کنار گذاشت و همه چیز را گفت.

غلامرضا تاجگردون از معدود افرادی بود که هرگز در دایره تعاملات نمک گیر دانشگاه علوم پزشکی قرار نگرفت و دست کم اینکه در این روزها، او بیش از دو همکار دیگرش در مجلس شورای اسلانی با افکار عمومی و صدای منتقدین همصدا و همراه است.

اگرچه رئیس کمیسیون بودجه مجلس، بارها از ضعف مدیریتی ایلامی و همکارانش نوشته و گفته اما او این بار با صراحت بیشتری نوشته است که ” خدایی، کار در علوم پزشکی تعطیل است”.

تاجگردون از درددل پدر شهید در روستای امام ضامن باشت می گوید و به نقل از او می نویسد که میلیاردها تومان پول را برای بیمارستان باشت اوردم و کار آماده را تحویلشان دادیم اما آنها حتی یک پزشک هم نمی توانند در این بیمارستان مستقر کنند.

نماینده مردم گچساران و باشت پیش از این نیز از هدررفتن سرمایه های مادی و معنوی در بیمارستان بهره برداری شده اما تعطیل باشت حرف زده بود.

نکته نگران کننده دیگر در حوزه گچساران، پروژه هایی است که تکمیل شدند اما قبل از بهره برداری نهایی، به دلیل بی مدیریتی تخریب شدند و برخی نیز در حال تخریب هستند.

موضوعی که رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با شهامت و شقافیت آن را تایید کرده و گفته که باید فکری اساسی کرد.

سایت ریواس جنوب بارها از این ضعف ها و نگرانی ها نوشت و در همراهی با فشارهای افکار عمومی سعی در اثربخش بودن این نقدها به امید اصلاح سیستم مدیریتی این دانشگاه کرد اما بی فایده بود و متولی سلامت این استان بدون تلاش برای تغییر اوضاع، راه خودش را رفت تا اینکه صدای وکلای مردم هم درآمد.

تاجگردون در صفحه شخصی اش در اینستاگرام با یاداوری حرف پدر یک شهید و انتقادات قبلی اش از علوم پزشکی، گفت که متاسفانه همه دغدغه این حوزه و آنچه به من انتقال می دهند، ماندن و رفتن فلان مدیر، مدیر شدن یا نشدن فلان مدیر است و خدایی کار تعطیل است و من جوابی ندارم.

انتقاد شقاف غلامرضا تاجگردون از ایلامی، قبل از آنکه نقدهای ریواس جنوب را تایید کند، به تعبیری، شلیک آخر برای تغییر مدیریت ارشد دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

انتهای پیام/ بنام_ ک